Twierdza Świdnica!

Piąty mecz we własnej hali i piąte zwycięstwo. Koszykarze trzecioligowej IgnerHome Polonii Świdnica konsekwentnie umacniają swoją twierdzę. W środę w zaległym meczu po zaciętym boju pokonali ZZKK Orła Ziębice 87:85.

IgnerHome Polonia Świdnica – ZZKK Orzeł Ziębice 87:85 (19:24, 26:23, 17:21, 25:17)

IgnerHome Polonia: Makarczuk 29, Kołaczyński 15, Otręba 11, Sieńko 11, Chodor 9, Kłyż 5, Biernat 3, Słobodzian 2, Szymański 2, Kaczmarczyk, Okraszewski, Soboń

Całe spotkanie było bardzo wyrównane. Przez długie minuty na prowadzeniu byli goście. Biało-zieloni przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w czwartej kwarcie, wygrywając tę odsłonę 25:17.

Bohaterem świdnickiej drużyny był Łukasz Makarczuk, który zdobył 29 punktów.

W sobotę i niedzielę odbędą się kolejne mecze. Polonia będzie miała jednak wolne, bowiem spotkanie z WSTK Wschowa rozegrano wcześniej (świdniczanie ulegli rywalowi 70:83). Kolejne spotkanie odbędzie się 9 grudnia. Do Świdnicy przyjedzie spadkowicz z II ligi – SMK Lubin.