Twardzi i zwycięscy! (FOTO)

Troje świdniczan wzięło udział w prestiżowych zawodach triathlonowych w Zgorzelcu. Już samo ukończenie morderczej konkurencji było sukcesem, ale nasi reprezentanci na tym nie poprzestali i znad granicy polsko-niemieckiej przywieźli świetne rezultaty!

Zawody tradycyjnie kończące triathlonowy sezon w Polsce odbyły się w niedzielę, 17 września. W sprincie (750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu) wystartowali zawodnicy GLKS-u Świdnica – Katarzyna Kalita i Ryszard Mydłowski, zaś w triathlonie olimpijskim (1500 metrów pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu) swoich sił spróbował pracownik Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Radosław Jasiczek.

Mimo trudnych warunków do pływania (temperatura wody wynosiła ok. 16 stopni Celsjusza) wszyscy świdniczanie nie tylko ukończyli zawody, ale również uzyskali fantastyczne rezultaty. Katarzyna Kalita z rekordem życiowym 1:27,41 zajęła drugie miejsce w kategorii open, zaś Radosław Jasiczek z czasem 2:29,59 był dwudziesty w open oraz dwunasty w swojej kategorii wiekowej. Lekki niedosyt mógł czuć jedynie Ryszard Mydłowski, który w trakcie pływania zmuszony został do zdjęcia wadliwej pianki. Mimo tego zdecydował się na kontynuowanie walki i straty z wody systematycznie odrabiał na rowerze i w biegu. O pełnej satysfakcji nie mogło już być mowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *