Turyści na czterech kółkach znów w Świdnicy

Będą odpoczywali, poznawali uroki Świdnicy i okolic, a przede wszystkim wspaniale się bawili. Już po raz dziewiąty Kemping nr 231 Świdnickiego Ośrodka i Rekreacji przyjmie uczestników Świdnickiego Zlotu Caravaningowego. Swój przyjazd awizowało 25 załóg z całej Polski i Niemiec.

_DSC0496

Organizatorem zlotu jest Camping Caravaning Klub Świdnica – lokalne stowarzyszenie zrzeszające miłośników tej formy turystyki. Tegoroczna impreza odbędzie się od 5 do 12 sierpnia. Na gości czeka nie tylko nowoczesny i wielokrotnie nagradzany kemping i bardzo bogaty program atrakcyjnych wycieczek. Uczestnicy zlotu zwiedzą Świdnicę (katedra, Kościół Pokoju, Rynek, Wieża Ratuszowa), Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Muzeum Motoryzacji i Górnictwa w Wałbrzychu, Podziemne Miasto Osówka k/Głuszycy, Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu.

– Otrzymaliśmy zgłoszenia od 25 załóg. Przyjedzie do nas około 70 osób z Niemiec, w tym z Biberach, a także wielu miast Polski: Sokołowa Podlaskiego, Elbląga, Radomia,Warszawy, Szczecina, Łodzi, Kalisza, Katowic, Bytomia, Wrocławia, Kamiennej Góry – wylicza Bronisław Bienkiewicz, prezes Camping Caravaning Klub Świdnica.

– Z wielką radością powitamy w naszym pięknym mieście gości z Polski i Niemiec. Świdnica ma wiele do zaoferowania turystom, których serdecznie zachęcam do odkrywania jej tajemnic. Chcemy, aby uczestnicy zlotu poczuli się u nas jak najlepiej, by w przyszłości dobrze wspominali spędzony tu czas i z chęcią wracali ponownie do naszego urokliwego miasta – mówi patronująca wydarzeniu Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy

Uroczyste otwarcie zlotu zaplanowano na poniedziałek, 8 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie kempingu.

Foto: Sylwia Brzęczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *