Aktualności, Polecamy, Świdnica

Turniej na 102! (FOTO)

„Wygrywa nie ten, kto na pierwszej pozycji triumfuje, lecz ten, kto przeszkody pokonuje”. Takie hasło przyświecało uczestnikom organizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej IV turnieju piłki siatkowej. W szranki stanęli niepełnosprawni z ośmiu placówek z terenu powiatu świdnickiego.

siatkan (3)

Niezwykłe zawody rozegrano 15 czerwca. Dopisały humory i pogoda. Nie zabrakło świetnej zabawy, zdrowej rywalizacji, mnóstwa śmiechu  i pyszności  na stołach. Wyniki były sprawą drugorzędną, odnotujmy zatem, że pod siatkami zaprezentowały się: Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ) w Świdnicy, Dom Pomocy Społecznej  w Jaskulinie, Dzienny Dom SENIOR-WIGOR w Świdnicy, WTZ w Strzegomiu, WTZ w Mokrzeszowie, Szkoła   Przysposabiająca do Pracy  przy Zespole Szkół  Specjalnych w Świdnicy, Gimnazjum Nr 7 w Świdnicy i Środowiskowy Dom Samopomocy ze Świebodzic.

 

–  Turniej piłki   uważamy  za udany. Pierwszy serw  wykonał pan wicestarosta Zygmunt Worsa  zagrzewając uczestników do rywalizacji sportowej. Przygotowanie obiektu oraz cateringu  dla 200 osób było pełne zdrowego ruchu. Każdy z nas: uczestnicy i kadra WTZ w Świdnicy, czuł  się potrzebny i miał przydzielone zadania. Wszyscy uzupełnialiśmy się wzajemnie. Patrzyliśmy co jakiś czas na niebo aby chmury i deszcz poczekał choć troszkę i pozwolił nam na przeprowadzenie  Turnieju. Udało się – opowiada Weronika Antonowicz-Hyla ze świdnickich WTZ. –  Turniej był dofinansowany  ze środków PFRON  przekazanych  przez PCPR  w Świdnicy a także darczyńców z Marcinowic, Państwo Bogusława i Janinę Manijak,  firmę KÜCHNE z Wałbrzycha oraz rodziców. Wsparcie finansowe i rzeczowe zadania podniosło jego prestiż i rangę oraz pozwoliło  na zorganizowanie dobrej masowej imprezy sportowej. Przyznane środki pozwoliły na  urozmaiconą i estetyczną formę imprezy, stroje sportowe – koszulki z przypinkami, czapki, medale które stanowią pamiątkę  i  własność  dla uczestników turnieju; zbiorowe  wyróżnienia –  puchary dla drużyn i dyplomy za udział placówek i prezenty rzeczowe dla drużyn  w tym Encyklopedię Siatkówki.

 

21 czerwca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *