Trzynasty polonez na szczęście! (FOTO/VIDEO)

 

W piątek trzynastego maturzyści z powiatu świdnickiego zatańczyli tegorocznego poloneza, który już po raz trzynasty został zorganizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych w świdnickim Rynku. Na szczęście!

img_0229

Ten wspólny taniec pod chmurką rozpoczął wielkie odliczanie do majowego egzaminu dojrzałości. – Takie nagromadzenie trzynastek sprawi, że maturę wszyscy z pewnością zdadzą na 100 procent! – mówiła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która kolejny rok z rzędu odtańczyła z młodzieżą przedmaturalny taniec w pierwszym rzędzie.

Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy Krzysztof Anklewicz wspólnie ze starostą świdnickim Piotrem Fedorowiczem życzyli wszystkim maturzystom połamania piór. Jesteśmy pewni, że poradzicie sobie znakomicie – mówili.

Polonez został odtańczony w piątek, 13 stycznia jak zwykle w samo południe w świdnickim Rynku, który na godzinę zamienił się w wielką salę balową. W przedmaturalnym tańcu oprócz uczniów uczestniczyli też dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, przedstawiciele kultury, tancerze z zespołu „Krąg” oraz samorządowcy.

Impreza odbyła się pod kierunkiem Marii i Wojciecha Skiślewiczów, choreografów Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” przy wsparciu ze strony Świdnickiego Ośrodka Kultury.

https://www.youtube.com/watch?v=FktdiVPxJ8s

Ponad 400 par, które brawurowo wykonały wspólny taniec na szczęście, na zakończenie otrzymało tradycyjnie pamiątkowy dyplom z certyfikatem.

Warto dodać, że w tym samym czasie polonez był tańczony w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim.

Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a redakcja „Wiadomości Świdnickich” patronowała wydarzeniu.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec, nagranie Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *