Trzynastka wkracza do gry

HERB 13m

HERB 13mJarosław Lato ma za sobą bogatą karierę piłkarską i grę w wielu liczących się polskich klubach. To czego przez lata nauczył się na boisku najwyższej klasy rozgrywkowej teraz chce przekazywać najmłodszym. Z początkiem roku uruchomił szkółkę dla młodziutkich adeptów futbolu. Akademia Piłkarska Trzynastka zaprasza na zajęcia nawet pięciolatków!

 

Jarosław Lato ma za sobą bogatą karierę piłkarską i grę w wielu liczących się polskich klubach. To czego przez lata nauczył się na boisku najwyższej klasy rozgrywkowej teraz chce przekazywać najmłodszym. Z początkiem roku uruchomił szkółkę dla młodziutkich adeptów futbolu. Akademia Piłkarska Trzynastka zaprasza na zajęcia nawet pięciolatków!

Pomysł rodził się już w momencie mojego powrotu do Świdnicy po wojażach po Polsce. Przyszedł czas, aby zamysł przerodzić w rzeczywistość – mówi Jarosław Lato. – To dla mnie nowe wyzwanie. Coś co działa na mnie i moją rodzinę bardzo pozytywnie. Jestem nauczony tak żyć po latach trudnych wyzwań – dodaje. HERB 13

Lato zanim zdecydował się na uruchomienie swojej szkółki, podpatrywał, jak z podobnymi projektami radzą sobie koledzy z boisk ekstraklasy. Podpatrywał i rozmawiał z Dariuszem Sztylką, Tomaszem Sokołowskim czy Tomaszem Frankowskim. Ten ostatni obok Jarosława Solarza i Pawła Polewskiego znaleźli się w zarządzie AP Trzynastka. – Zależało mi na tym, aby z każdego szczebla mojej kariery jedna osoba mogła być u nas. Pewnie ta rada jeszcze się rozrośnie, ale na razie spokojnie – mówi Lato.

Na koniec kilka słów należy się nazwie akademii. Trzynastka uważana jest za pechową liczbę, ale 37-letni były piłkarz między innymi Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Widzewa Łódź czy Śląska Wrocław najwyraźniej nigdy nie był przesądny. Przez lata występował na boisku w koszulce z numerem 13. – Oczywiście stąd nazwa mojej akademii – śmieje się Lato.

 

Trzynastka zaprasza na treningi

Akademia Piłkarska Trzynastka zaprasza na zajęcia chłopców już od piątego roku życia. W okresie zimowym treningi odbywają się w hali, dwa razy w tygodniu. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 606-944-178.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *