Trzymał w mieszkaniu narkotyki

Amfetaminę, marihuanę oraz niezidentyfikowane tabletki i substancje miał w mieszkaniu 28-latek. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

policja-narkotyki

Prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, 23 listopada weryfikowali informację operacyjną o posiadaniu znacznych ilości niedozwolonych substancji przez mieszkańca jednej z wsi na terenie naszego powiatu.

Informacja okazała się trafna. – W mieszkaniu 28-latka funkcjonariusze ujawnili ukryte w różnych miejscach narkotyki w postaci prawie 100 gramów amfetaminy oraz niewielkich ilości marihuany. Zabezpieczono także kilkadziesiąt sztuk niezidentyfikowanych jeszcze tabletek, jak i prawie 20 gramów wymagającej przeprowadzenia dodatkowych testów substancji. Mężczyzna posiadał ponadto elektroniczną wagę oraz woreczki strunowe służące do porcjowania narkotyków – wymienia asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *