Trzy punkty dla lidera

Piłkarzom Polonii-Stali Świdnica mimo ambitnej postawy nie udało się sprawić niespodzianki w starciu z liderem IV ligi Foto-Higieną Gać. Przegrała swój mecz też Karolina Jaworzyna Śląska. Trzy punkty zainkasował tylko AKS Strzegom.

Polonia-Stal Świdnica – Foto-Higiena Gać 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Gołaszewski 72’

Polonia-Stal: B. Kot – Jagieła, Białas, Skowroński, Kozachenko, Łuszkiewicz (83’ Florian), Filipczak (53’ Madej), Szuba, Szczygieł, Matwiejko (79’ Mazanka), Myrta

Karolina Jaworzyna – Górnik Wałbrzych 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Młodziński 33’

Karolina: Wajdzik – Czernicki, J. Rosiak, Krawczyk, Deiverson (88’ Wełyczko), Słapek (64’ Rojek), Tatuśko (63’ Putaj), Piątek, Mróz, Ptak, Ignatowicz (46’ Adamowicz)

AKS Strzegom – Włókniarz Mirsk 4:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Gurgól 4’, 1:1 Emeka 20’ 2:1 Dasiak (samobójczy) 40’, 3:1 Sadowski 55’, 4:1 Sadowski 68’

AKS: Słowik – Durajczyk, Sobczak (82’ Bałut), Emeka, Chrapek, Krupnik,  Serweciński, Domaradzki, Kokoszka (90’ Szeszeń), Morawski, Sadowski (88’ Lewandowski)

Początek meczu w wykonaniu podopiecznych Tomasza Oleksego był niezwykle obiecujący. Biało-zieloni grali bez przesadnego respektu i kilka razy poważnie zagrozili rywalom. W 13. minucie minimalnie niecelnie strzelał Robert Myrta, a kwadrans później strzał Andrieja Kozaczenki z kłopotami obronił bramkarz Foto Higieny. Lider otrząsnął się dopiero pod koniec pierwszej części, ale bezbramkowy rezultat utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron z biegiem czasu zaczęła zarysowywać się przewaga przyjezdnych. Z kilku sytuacji goście wykorzystali jedną. W 72 minucie do siatki trafił Michał Gołaszewski. Polonistom nie dopisało w tej sytuacji szczęście – piłka skozłowała przed interweniującym Bartłomiejem Kotem.

W końcówce świdniczanie rzucili się do ofensywy, ale rywale utrzymali prowadzenie.