Trzej Królowie od wschodu przybyli [FOTO/WIDEO]

Barwny i radosny orszak przeszedł ulicami Świdnicy już po raz dziewiąty. Do naszego miasta zawitali Trzej Królowie z żywymi osiołkami, które, jak co roku, przyciągnęły sympatyków nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Orszak Trzech Króli odbył się 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Pogoda w tym roku dopisała, a chętnych do udziału w orszaku był ogrom. Korowód wystartował po godzinie 14:00 z placu św. Jana Pawła II. Setki osób przeszły podobną trasą, jak roku temu (ulicami Długą, placem Wolności, Wrocławską, 1 Maja, placem św. Małgorzaty i Bolesława Chrobrego i Grodzką). Jasełka zakończyły się w Rynku modlitwą, wspólnym kolędowaniem i poczęstunkiem przygotowanym przez świdnickie parafie. Dodatkowo uczniowie ze Szkoły w Strzelcach przygotowały występ, który uczestnicy orszaku mogli oglądać na jego trasie przy pl. św. Małgorzaty.

Uczniowie szkoły w Strzelcach ze scenką na Orszaku Trzech Króli

Gepostet von ws-24.pl am Montag, 6. Januar 2020

Na czele kolorowego korowodu zobaczyliśmy trzy osiołki, które wraz z uczestnikami poszły pokłonić się Jezusowi. Każdego z nich trzymał mocno jeden z królów. Chętni mogli sobie robić pamiątkowe zdjęcia ze zwierzakami. W Orszaku wziął udział również biskup świdnicki Ignacy Dec. Uroczystość przygotowała Diecezja Świdnicka we współpracy z miastem Świdnica, gminą Świdnica, gminą Marcinowice i gminą Żarów.

Orszak Trzech Króli w Świdnicy

Gepostet von ws-24.pl am Montag, 6. Januar 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *