Trzecioligowa młodzież z trzecim zwycięstwem

Trzy mecze i trzy zwycięstwa. Znakomicie spisują się w rozgrywkach III ligi piłki ręcznej seniorów aktualni mistrzowie Polski juniorów młodszych. W sobotę świdniczanie wywieźli komplet punktów z boiska rezerw Moto-Jelcza Oława.

Moto-Jelcz II Oława – ŚKPR II Świdnica 29:34 (14:14)

ŚKPR II: Wiszniowski, Jabłoński, Fluder – Kozak 15, Chmiel 6, Lepka 3, Wiezorek 3, Ingram 2, Bal 2, Hliwa 2, Kopyciak 1, Kulon, Starowicz, Kamiński, Pierzak

Kary: Moto-Jelcz II 14 minut, ŚKPR II: 12 minut

Pod nieobecność Maksymiliana Palenia, Sebastiana Borowskiego i Pawła Starosty, którzy znaleźli się w kadrze na mecz pierwszej drużyny i pojechali do Przemyśla, szansę gry i przetarcia się w dorosłym handballu dostali młodsi zawodnicy. W drużynie na dobre zadomowił się bramkarz juniorów młodszych Wojciech Fluder, a debiuty zaliczyli jego koledzy: Norbert Bal, Wiktor Hliwa i Tomasz Kamiński.

To nie był ani łatwy, ani szczególnie dobry mecz podopiecznych Krzysztofa Terebuna. Świdniczanie długo nie mogli złapać właściwego rytmu gry. W pierwszej połowie musieli gonić wynik, aby na przerwę zejść przy stanie 14:14. Po zmianie stron trwała zacięta walka gol za gol. Dopiero w samej końcówce zaczęła zarysowywać się przewaga ŚKPR-u. Jeszcze na cztery minuty przed ostatnią syreną było 30:29. Szalę na stronę Szarych Wilków definitywnie przechyliły trafienia najskuteczniejszych w tym dniu Karola Kozaka i Adama Chmiela. Ten pierwszy na długo zresztą zapamięta ten dzień, bo rzucił rywalom aż piętnaście bramek, w tym siedem z linii siódmego metra.