Trzeci raz Korólczyk & Przyjaciele potrzebującym

Czas Bożego Narodzenia to okres, kiedy szczególnie zwracamy się ku potrzebującym. Już trzeci rok z rzędu świdnicki artysta kabaretowy Robert Korólczyk wraz z grupą przyjaciół organizuje pod patronatem „Wiadomości Świdnickich” świąteczną akcję pomocy osobom bezdomnym, samotnym oraz dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia.

W październiku w ramach akcji „Podziel się” odbyły się dwa spotkania z dziećmi z SP 1 w Świdnicy i SP w Pszennie, podczas których Robert Korólczyk – pomysłodawca i inicjator akcji – opowiadał o całym przedsięwzięciu oraz zachęcał uczniów do ponownego zaangażowania się w pomoc potrzebującym

Dzięki hojności coraz większej liczby darczyńców i zaangażowaniu stale rosnącej liczby osób prywatnych zaangażowanych w akcję organizatorom udało się przed rokiem zorganizować wieczerzę wigilijną dla mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta w Świdnicy, a także obdarować 20 osób samotnych i chorych oraz 10 potrzebujących rodzin, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Okazało się, że są wśród nas ludzie, których cieszy, kiedy dostaną w prezencie żywność, środki czystości, bieliznę czy ciepłe obuwie.

W tym roku będzie podobnie. Przygotowania już trwają, a im więcej osób włączy się w nie, tym więcej osób zdołają obdarować organizatorzy.

Tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia Robert Korólczyk wraz z wolontariuszami odwiedzi wszystkich z kolędą i dobrym słowem, wręczając im przygotowane paczki spełniające ich zupełnie małe marzenia.

Zapraszamy do działania

Chcesz dołączyć? To proste! Śledź informacje na portalu wiadomosci.swidnickie.pl, na łamach „WŚ” w wydaniu papierowym, a także profil akcji na Facebooku (www.facebook.com/podzielsiezinnymi).

Polub nas, przyłącz się do nas. Działaj!

(stan)

{gallery}galerie/151109podziel{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *