Trwają matury. Dziś matematyka (FOTO)

foto 21

foto 21Ponad 1300 maturzystów z powiatu świdnickiego rozpoczęło swoje zmagania maturalne. Wczoraj był język polski, dzisiaj matematyka. Dla jednych to królowa nauk, dla innych zmora.

Ponad 1300 maturzystów z powiatu świdnickiego rozpoczęło swoje zmagania maturalne. Wczoraj był język polski, dzisiaj matematyka. Dla jednych to królowa nauk, dla innych zmora.

foto 27

Dzisiaj punktualnie o godzinie 9.00 maturzyści zmierzyli się z zadaniami z matematyki na poziomie podstawowym. To drugi obowiązkowy egzamin, do którego muszą przystąpić absolwenci klas trzecich. Egzamin trwał 170 minut. Jutro uczniowie liceów i techników sprawdzą swoją wiedzę z języka obcego. W całym powiecie świdnickim do najważniejszego egzaminu w życiu podchodzi w sumie 1307 maturzystów, uczniów ostatniej klasy szkoły średniej.

Tegoroczne pisemne matury potrwają do 22 maja. Wyniki będą znane dopiero 30 czerwca. Aby zdać, wystarczy zdobyć jedynie 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych.

Dzisiaj na zdjęciach prezentujemy maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, jutro nasz fotoreporter odwiedzi II LO. Więcej na temat matur w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

(bfg), fot. Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150505matura{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *