Trwają Dni Świdnicy (PROGRAM)

Trwają Dni Świdnicy. Program niedzielny uległ zmianie – 5 czerwca zamiast Dody wystąpi Dawid Kwiatkowski. Także w sobotę są zmiany, Święto Dzika i Karpia rozpocznie się o godz. 14.00, a nie jak początkowo planowano o godz. 12.00.

b_660_0_0_00_images_stories_galerie_140610dni_dni_10

Podobnie jak rok temu impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach: na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Rynku. Oprócz Świdnickiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w organizację obchodów dni miasta włączą się m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, Szkoła Muzyczna, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, TKKF Licznikowiec 2009, Nadleśnictwo Świdnica, Stawy Milickie, Miejska Biblioteka Publiczna, Świdnicki Klub Kultury i Tradycji Łowieckiej Hubertus.

Rozpoczynamy, 3 czerwca o godz. 10.00 w Rynku, skąd wyruszy „Gryfiada” organizowana od kilku lat przez Młodzieżowy Dom Kultury. Następnie zaprezentują się świdnickie zespoły taneczne i muzyczne. Wieczorem zapraszamy na koncerty na teren ŚOSiR.

4 czerwca kolejna odsłona imprez w Rynku. Tym razem w imieniu Nadleśnictwa i Stawów Milickich od godz. 14.00 zapraszamy na Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Przygotowanych zostanie wiele stoisk edukacyjnych, degustacje, prezentacje nadleśnictw. Wszystko uświetnią występy świdnickich grup tanecznych i wokalnych. Wieczorem odbędą się kolejne koncerty na terenie ŚOSIR-u.

5 czerwca w Rynku jak co miesiąc odbędzie się Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości. A po południu zapraszamy na kolejne koncerty i finał Dni Świdnicy uświetniony pokazem fajerwerków.

Część koncertowa w tym roku zostanie zrealizowana pod hasłem „Letnia Scena Eski – Dni Świdnicy”, głównym patronem medialnym jest stacja radiowa Eska wspierana przez Radio Vox i SuperExpress . W piątek, 3 czerwca zagra zespół Video, w sobotę zobaczymy na scenie Najlepszy Przekaz w Mieście oraz Comę. Program niedzielny uległ zmianie – 5 czerwca zamiast Dody wystąpi Dawid Kwiatkowski. Zmiana ta podyktowana jest problemami technicznymi niezależnymi od organizatorów. Jak zapewnia Rafał Bogacz – menadżer Dody – Wokalistka z wielką radością przyjedzie do Świdnicy i zagra koncert, ale w innym terminie.

Przez cały czas trwania obchodów Dni Świdnicy na uczestników czekać będą stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko.

Szczegóły na plakatach i na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

A1_Dni_Swidnicy_2016_ do druku  VOX_tour_swidnica dk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *