Trwa rowerowy weekend. Świdnica bije rekord (FOTO)

Blisko 50 osób zgłosiło swój akces do bicia rekordu Świdnicy w 24-godzinnej jeździe na rowerze. Niezwykłe wydarzenie, które odbywa się w ramach dwudniowego happeningu „Świdnica na rowery” od godziny 10.00 trwa w Galerii Świdnickiej.

rowery (19)
Na godzinę 15.00 na wspólnym liczniku było blisko 250 kilometrów. Każdy z uczestników wcześniej sam określił czas, przez jaki będzie brał udział w biciu rekordu.  Wśród „kręcących” pojawili się między innymi:  prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska i jej zastępca Szymon Chojnowski, radni Marcin Paluszek i Marek Marczewski. Do godziny 15.00 najlepszy wynik indywidualnie zanotowali: Michał Cisek (30 km w 30 minut), Filip Łaszuk (28 km w 30 minut) i Małgorzata Łaszuk (26 km w 30 minut).
Bicie rekordu potrwa do niedzieli do godziny 10.00. Oficjalne wyniki poznamy około godziny 11.00 na rowerowym pikniku na obiektach ŚOSiR-u przy ulicy Śląskiej. Miłośnicy dwóch kółek przyjadą  tam kolorowym peletonem, który o 10.00 wyruszy spod Urzędu Miejskiego przy ulicy Armii Krajowej. Wstęp na piknik jest wolny, na uczestników czeka moc atrakcji. W programie znajdują się pokazy i wspólne treningi fitness: (dla uczestników zalecany strój sportowy) STEP, TRENING CROSSFITOWY, ATAK NA BRZUCH, TABATA, PILOXING, ZUMBA, miasteczko sportowe dla dzieci, rowerowy tor przeszkód, prezentacje sprzętu rowerowego, znakowanie rowerów, poczęstunek dla uczestników (ogródek owocowo – warzywny, grill), wyróżnienie uczestników akcji „Rower Pomaga” i wręczenie roweru dla dziecka oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie smacznych, zdrowych oraz darmowych przekąsek.
Głównymi organizatorami akcji Świdnica na rowery są Urząd Miejski w Świdnicy, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Galeria Świdnicka i znajdujący się w niej klub Fitness World.

foto radwer

 

2 thoughts on “Trwa rowerowy weekend. Świdnica bije rekord (FOTO)

  1. 80% uczestników do pracownicy lub współpracownicy Urzędu Miasta, którzy mieli prikaz żeby przyjść i zapozować do zdjęć. Oddać jednak muszę sprawiedliwość, że za Murdzka też takie szopki się odbywały, więc to żadna nowość w tym mieście.

  2. No własnie patrząc na te foty z soboty i na ludzi, którzy zajmowali się organizacją niedzielnego pikniku to widać te same twarze. Nie podoba mi się to. Tak jak zostało napisane 80%, jak nie więcej to UM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *