Advertisement
Aktualności, Na sygnale, Polecamy, Świdnica

Trwa „Akcja Znicz”

Do 2 listopada świdniccy policjanci prowadzą na terenie powiatu świdnickiego akcję „Znicz 2017”. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji pełnią służbę w okolicach cmentarzy parafialnych zlokalizowanych na terenie całego powiatu. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych. 

Policjanci pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnym nadzorem obejmą drogi dojazdowe do cmentarzy. Abyśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu naszej podróży,

Przypominamy również o  zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których każdy kierowca powinien przestrzegać. Poruszając się pojazdem, należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe, gdyż w tych dniach, w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia – dotyczy to szczególnie okolic cmentarzy.

Obserwujmy również zachowanie pieszych oraz pamiętajmy o bezwzględnym pierwszeństwie pieszych przy przejściach.

W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

Zamykajmy zaparkowane pojazdy. Nie pozastawiajmy na widoku w pojazdach cennych rzeczy, toreb, telefonów, żeby nie kusić tych którzy odwiedzili cmentarz w zupełnie innym celu. Niektórzy ten okres i chwile naszej refleksji nad przemijaniem wykorzystują jako okazję do kradzieży.

Do pieszych apelujemy o zachowanie ostrożności w poruszaniu  się po chodnikach, poboczach i na przejściach. przypominamy również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Pamiętajmy, że bycie bezpiecznym zależy również od nas.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek

 

1 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *