Trenował w Niemczech (VIDEO)

od lewej Bartosz Palusko oraz Damian Lempart

od lewej Bartosz Palusko oraz Damian LempartNa torze Spreewaldring w Niemczech trenował początkujący kierowca wyścigowy ze Świdnicy – 19-letni Damian Lempart. Volkswagenem Golfem GTI podróżował pod okiem Bartosza Palusko – Mistrza Polski WSMP 2014 w klasie D4 +3500 (BMW M3 GTR).

Na torze Spreewaldring w Niemczech trenował początkujący kierowca wyścigowy ze Świdnicy – 19-letni Damian Lempart. Volkswagenem Golfem GTI podróżował pod okiem Bartosza Palusko – Mistrza Polski WSMP 2014 w klasie D4 +3500 (BMW M3 GTR). od lewej Bartosz Palusko oraz Damian Lempart

Tor „Spreewaldring” składa się z technicznej pętli na długość ok. 2,5 km. Damian próbował swoich sił w Niemczech 14 kwietnia.Jestem niesamowicie zadowolony z możliwości jaką otrzymałem! Wspólny trening pod okiem tak doświadczonego kierowcy jakim jest Bartosz jest bardzo cennym doświadczeniem. Co prawda nie miałem aż tak szybkich przejazdów jak Bartek, który jest moim trenerem, ale różnice wynosiły mniej niż sekundę, z czego jestem zadowolony. Udało się również utrzymywać cały czas równe tempo, bez większych odstępów czasowych pomiędzy okrążeniami, co dla mnie jest miłym zaskoczeniem – wcześniej nie miałem równie dobrej okazji na sprawdzenie się w Golfie GTi. Mimo wszystko zachowuje zimną krew, gdyż widzę spore pole do poprawy moich czasów. Jedyną przeszkodą podczas naszego treningu były przegrzewające się hamulce, ale nie spowodowało to większej awarii czy przedwczesnego zakończenia treningu. Niezmiernie dziękuje firmom „Avtek”, oraz „Racing Tires” za zaufanie we mnie i moje możliwości.

Zobacz film:

{youtube}4ZblLLi0wXY{/youtube}Damian przygotowuje się do przyszłych startów w profesjonalnych wyścigach samochodowych. Do tej pory uczestniczył on w amatorskich zawodach na terenie Dolnego Śląska.

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *