Trasa Bielawa-Dzierżoniów w remoncie

bielawa

bielawaPOWIAT DZIERŻONIOWSKI. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami firma Pol-Dróg jeszcze w tym miesiącu przystąpi do naprawy gwarancyjnej drogi łączącej Bielawę i Dzierżoniów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami firma Pol-Dróg jeszcze w tym miesiącu przystąpi do naprawy gwarancyjnej drogi łączącej Bielawę i Dzierżoniów.

bielawa

Według informacji przekazanych przez zarządcę drogi Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei, prace rozpoczną się 23 maja i potrwają do 30 czerwca.

Naprawa drogi będzie polegała na usunięciu asfaltu na całej długości jezdni i ułożeniu go na nowo. Firma zapewnia, że tym razem jakość wykonanej nawierzchni będzie odpowiadała wszelkim standardom. Remont będzie się jednak wiązał z utrudnieniami na drodze. Co prawda prace będą prowadzone przy otwartym ruchu, ale wprowadzony zostanie system wahadłowy na wybranych odcinkach jezdni.

Najważniejsze jednak, że liczne skargi, które kierowały władze Bielawy do zarządcy drogi nareszcie przyniosły skutek i naprawa zostanie wykonana.

Warto przypomnieć, że droga Bielawa – Dzierżoniów została przebudowana w 2003 roku. Koszt przebudowy wyniósł około 9 milionów złotych i pokryło go województwo dolnośląskie (60%), a także Bielawa (23%), Dzierżoniów (12%) i powiat dzierżoniowski (5%).

 

Źródło: doba.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *