Tragedia na wiadukcie. 8 ofiar

interiabus

interiabusOsiem osób zginęło, a 10 jest rannych po zderzeniu busa i naczepy, do którego doszło w środę późnym wieczorem na wiadukcie na drodze S-69 w Przybędzy na Żywiecczyźnie (Śląskie) – poinformowała policja i strażacy. Bus przewoził górników.

Osiem osób zginęło, a 10 jest rannych po zderzeniu busa i naczepy, do którego doszło w środę późnym wieczorem na wiadukcie na drodze S-69 w Przybędzy na Żywiecczyźnie (Śląskie) – poinformowała policja i strażacy. Bus przewoził górników.interiabus

Rzecznik żywieckiej policji Paweł Roczyna poinformował, że na miejscu wypadku zginęło siedem osób, ósma zmarła w szpitalu.Dziesięciu rannych zostało przewiezionych do szpitali w Żywcu i dwóch w Bielsku-Białej. Według służb prasowych wojewody śląskiego pięciu z nich jest w stanie ciężkim.Jak powiedział rzecznik śląskich strażaków Jarosław Wojtasik, mikrobus mercedes przewoził górników z kopalni Mysłowice-Wesoła, którzy wracali z pracy. Podróżowało nim 18 osób. Około godz. 21.30 pojazd uderzył w naczepę do przewozu drewna, ciągniętą przez samochód ciężarowy, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Mikrobus jest mocno zniszczony. Strażacy musieli używać sprzętu hydraulicznego, by wydobyć z wraku poszkodowanych. 

interia.pl 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *