Tour de Pologne zawita do Wałbrzycha

tour_walb

tour_walbWałbrzych. Drugi etap tego największego w Polsce wyścigu kolarskiego rozpocznie się w przyszłym roku w Wałbrzychu! Kolarze wystartują spod kompleksu Aqua-Zdrój. Szczegóły porozumienia ustalali wczoraj prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej i dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang.

Drugi etap tego największego w Polsce wyścigu kolarskiego rozpocznie się w przyszłym roku w Wałbrzychu! Kolarze wystartują spod kompleksu Aqua-Zdrój. Szczegóły porozumienia ustalali wczoraj prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej i dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang.

tour_walbMiasto było bardzo zainteresowane współpracą z firmą Lang Team i szybko uzgodniono wspólny cel, którym jest organizacja startu do drugiego etapu 69 Tour de Pologne UCI World Tour z Wałbrzycha. Nasz tour przez lata organizacji stał się jednym z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie, obok Tour de France czy Giro d\’Italia. Dzięki temu zmagania kolarzy transmitowane są w 56 krajach świata w 20 wersjach językowych co pozwala promować Polskę i jej miasta nie tylko w obrębie granic naszego kraju.

Start do drugiego etapu przyszłorocznego wyścigu nastąpi spod centrum rekreacyjnego Aqua-Zdrój, które zostanie ukończone na krótko przed imprezą. Peleton 69. Tour de Polotne przejedzie również przez centrum miasta.

W ten sposób Wałbrzych znajdzie się w elitarnym gronie kilkunastu miast, które będą gościć u siebie Tour de Pologne w 2012 roku.

walbrzyski.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *