Toczyliśmy kulę… (FOTO)

Były rywalizacja i emocje, ale przede wszystkim liczyła się okazja do sympatycznego spotkania „po godzinach” i integracji przedstawicieli różnych środowisk. Już po raz ósmy Ludowe Zespoły Sportowe zaprosiły samorządowców, sportowców, dziennikarzy i przedstawicieli lokalnego biznesu do wzięcia udziału w zawodach kręglowych.

 

kregle31

Kręgielnia przy hotelu Maria w Wałbrzychu w piątek, 26 lutego gościła aż dziewiętnaście zespołów. W szranki stanęła także drużyna „Wiadomości Świdnickich”.
– Osiem lat temu zastanawialiśmy się, w jaki sposób podziękować instytucjom, z którymi współpracujemy.  Mogliśmy wręczyć puchary, dyplomy, ale uznaliśmy, że zorganizowanie takich zawodów będzie lepszym pomysłem – tłumaczy Leszek Noworól, wiceprezes dolnośląskich LZS-ów. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Świadczy o tym organizacja już ósmej edycji oraz niesłabnące zainteresowanie uczestników. W tym roku wyjątkowo zabrakło ekipy Polityków, ale i bez nich przy torach był spory tłok. Wśród toczących kule zauważyliśmy między innymi starostę świdnickiego Piotra Fedorowicza, wicestarostę Zygmunta Worsę, wielu radnych lokalnych samorządów i urzędników. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie najlepsza okazała się ekipa występująca pod szyldem Rada Miejska Świdnica. Radni Jan Jaśkowiak, Marek Marczewski i Wiesław Żurek, wsparci Janem Czałkiewiczem ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobyli 418 punktów. Sześć punktów mniej zgromadzili kolarze z Boplight Team Świdnica. Trzecie miejsce przypadło Powiatowi Świdnickiemu (391 punktów). Pierwszą piątkę uzupełniły: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy (386) i Urząd Miejski Świdnica (377). Nasza „wiadomościowa” drużyna w tym roku nie grzeszyła formą. Zdobycie 231 punktów pozwoliło nam zameldować się na trzecim miejscu. Od końca. Za rok obiecujemy poprawę, a póki co gratulujemy wszystkim tym, dla których byliśmy tłem do rywalizacji o wyższe cele!

8. Samorządowo-Medialno-Sportowy Turniej Kręgli Amatorskich. Wałbrzych, 26.02.2016

1. Rada Miejska w Świdnicy        418
2. Bopolight Team Świdnica        412
3. Powiat Świdnicki I                    391
4. PSZS Świdnica                          386
5. UM Świdnica                             377
6. PZ LZS Dzierżoniów II             372
7. Region Fakty                             353
8. PZ LZS Świdnica                       351
9. UG Świdnica                              338
10. PZ LZS Dzierżoniów I            305
11. GOKSiR Świdnica                   299
12. GOKSiR Dobromierz            292
13. JAKO Polska                         289
14. MKS Świdnica                      285
15. Rada Gminy Świdnica         284
16. Gmina Żarów                        279
17. Wiadomości Świdnickie       231
18. Powiat Świdnicki II            230
19. LZS Wrocław                      224

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *