„Teraz Polska” dla Świdnicy?

teraz polska

teraz polskaŚwidnica po raz drugi została nominowana do Godła „Teraz Polska”. W szrankach są też trzy inne gminy. Czy świdnicki samorząd będzie mógł się posługiwać prestiżowym znakiem? Laureatów poznamy 8 czerwca.

Świdnica po raz drugi została nominowana do Godła „Teraz Polska”. W szrankach są też trzy inne gminy. Czy świdnicki samorząd będzie mógł się posługiwać prestiżowym znakiem? Laureatów poznamy 8 czerwca.

Celem konkursu jest wyłonienie oraz wyróżnienie godłem „Teraz Polska” najlepszych, pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców, gmin w Polsce. Nagroda ma promować gminę, podkreślając jej wszechstronną atrakcyjność oraz spełniać rolę magnesu przyciągającego do wyróżnionej gminy mieszkańców oraz inwestorów. Będzie także gwarantem solidności i wzorowej pracy Urzędu.

Aby stanąć do walki o godło „Teraz Polska” należało wypełnić ankietę rejestracyjną i ankietę weryfikacyjną (5.000 zł dla gmin od 30.001 do 100.000 mieszkańców) i czekać na ocenę grona ekspertów. Ta dotycząca nominacji ogłoszona została 27 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.teraz polska

Podstawą do nominacji był wniosek samorządu przesłany do kapituły konkursu, w którym zawarte były szczegółowe opisy oraz zestawienia danych związane z funkcjonowaniem miasta, jego tradycjami i osiągnięciami. Prezentacja nominowanych do Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” pozwoli komisji konkursowej wyłonić laureatów, którzy 8 czerwca podczas Gali w Teatrze Wielkim odbiorą statuetki – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzedu Miejskiego w Świdnicy.

Prezydent Beata-Moskal-Słaniewska jest dumna, że Świdnica przeszła pierwsze „sito” weryfikacji Polskie Godło Promocyjne jest najbardziej prestiżowym konkursem, który potwierdza jakość zarządzania gminą i miastem. Sama nominacja jest dla naszego miasta dużym wyróżnieniem. Cieszymy się, że kapituła konkursu ponownie doceniła nasze starania i to, co dziś dzieje się w mieście. Udział w konkursie jest doskonałą promocją miasta w kraju i daje możliwość umacniania wizerunku Świdnicy – uważa.

Godło „Teraz Polska” jest polskim znakiem promocyjnym, który powstał w 1992 roku. Głównym celem postawionym przez twórców idei jest walka o odrodzenie prestiżu polskiej marki. Najlepsze produkty i usługi wyłaniane są rokrocznie w konkursie o przyznanie Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

(ram,. UM Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *