Tęcza pokonana. Mecz sezonu coraz bliżej

Najwyższe zwycięstwo w tym sezonie zanotowali piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Ósma w tabeli Tęcza Kościan wyjechała ze Świdnicy z bagażem czterdziestu bramek. Szare Wilki wygrały różnicą siedemnastu trafień. To dobry prognostyk przed absolutnym szlagierem z AZS-em Zielona Góra. – W tym meczu damy z siebie wszystko – już dzisiaj zapowiada najlepszy strzelec zespołu Andrzej Brygier.

ŚKPR Świdnica – Tęcza Kościan 40:23 (19:9)

Przebieg meczu: 5′ 2:0, 10′ 6:1, 15′ 10:2, 20′ 13:4, 25′ 16:6, 30′ 19:9, 35′ 22:11, 40′ 25:13, 45′ 25:14, 50′ 30:16, 55′ 35:19, 60′ 40:23

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Brygier 7, P. Kijek 7, Piędziak 6, D. Kijek 6, Bieżyński 4, Dębowczyk 4, Rzepecki 2, Chaber 2, Czerwiński 2

Karne: ŚKPR 2/1, Tęcza 7/5

Kary: ŚKPR 8 minut, Tęcza 12 minut

Wynik 40:23 obrazuje różnicę, jaka w sobotni wieczór dzieliła obie drużyny. ŚKPR od pierwszych minut zaskoczył przeciwników twardą obroną. Goście mieli duże problemy z jej sforsowaniem. Pierwszą bramkę z gry zdobyli dopiero w 20. minucie. Do tego momentu dwa gole dla Tęczy padły z rzutów karnych, a jeden po dobitce karnego. Na tablicy wyników było wówczas 13:4.

Po tym swoistym blitzkriegu gra nieco się uspokoiła i przewaga przestała rosnąć w tak szybkim tempie. Do przerwy Szare Wilki miały dziesięć bramek zapasu (19:9). Podobny dystans utrzymywał się przez pierwszy kwadrans drugiej połowy. W końcówce podopieczni Grzegorza Garbacza postanowili jeszcze raz wrzucić wyższy bieg. Poprawili obronę, a za cel w ofensywie postawili sobie rzucenie czterdziestu bramek. Udało się, a tę jubileuszową zdobył Brygier.

– W sumie nie spodziewałem się, że zwycięstwo przyjdzie aż tak łatwo – przyznał po spotkaniu Tomasz Wasilewicz. Kolejny raz bramkarze ŚKPR-u mogli być zadowoleni ze swojej postawy. – To jednak także zasługa chłopaków, którzy bardzo mocno pracują w obronie – zaznacza popularny „Misiek”.

Mecz z Tęczą to tylko przedsmak emocji, jakie czekają na kibiców w starciu z AZS-em Zielona Góra. Dwie najlepsze zespoły II ligi zmierzą się w Świdnicy w następnej kolejce. Mecz odbędzie się po świętach – prawdopodobnie w sobotę, 22 kwietnia. Termin może jednak ulec jeszcze zmianie. Ostateczna decyzja zapadnie w najbliższych dniach.

II liga piłki ręcznej, grupa 2

24. kolejka (8-9.04): ŚKPR Świdnica – Tęcza Kościan 40:23 (19:9), AZS Zielona Góra – Lider Swarzędz 43:23, Orlik Brzeg – Dziewiątka Legnica 22:27 (9:15), OSiR Komprachcice – Zew Świebodzin 32:27, Zagłębie II Lubin – Sparta Oborniki Wlkp. 19:23, Astra Nowa Sól – Bór Oborniki Śl. 26:24 (12:13), Żagiew Dzierżoniów – Start Konin 26:26 (14:13)

1. AZS Zielona Góra                     24        46        23-0-1 795:545
  2. ŚKPR Świdnica (s)              24        46        23-0-1 720:545
  3. Żagiew Dzierżoniów                24        32        15-2-7 660:609
  4. Zew Świebodzin                        24        29        14-1-9 653:605
  5. Sparta Oborniki Wlkp.            24        25        12-1-11           573:548
  6. Start Konin (b)                         24        25        12-1-11           646:660
  7. Bór Oborniki Śl.                       24        22        11-0-13           691:760
  8. OSiR Komprachcice                24        20        8-4-12 614:661
  9. Tęcza Kościan (b)                    24        20        9-2-13 616:716
  10. Orlik Brzeg                               24        18        7-4-13 598:670
  11. Astra Nowa Sól (b)                 24        16        8-0-16 590:636
  12. Lider Swarzędz                       24        15        7-1-16 598:666
  13. Zagłębie II Lubin                   24        12        5-2-17 597:658
  14. Dziewiątka Legnica               24        10        4-2-18 523:615

Następna kolejka (22.04): ŚKPR – Zielona Góra, Tęcza – Żagiew, Start – Bór, Astra – Zagłębie II, Sparta – Komprachcice, Zew – Orlik, Dziewiątka – Lider