Targi dla gimnazjalistów

Już jutro, 21 marca w Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy odbędą się XII Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. W trakcie tej imprezy rodzice i uczniowie klas trzecich, świdnickich gimnazjów, będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu.

oswiata targi 1

Gimnazjaliści będą mogli posłuchać, obejrzeć , porozmawiać i zapytać, o wszystko, co wiąże się z wyborem kolejnego etapu kształcenia. Targi urozmaicone będą: występami, pokazami praktycznych umiejętności i prezentacjami multimedialnymi szkół. W trakcie imprezy gimnazjaliści i goście otrzymają nieodpłatnie profesjonalnie wydaną gazetę, zawierającą ofertę wszystkich prezentujących się szkół.

Gościem specjalnym targów będą przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którzy zaprezentują aktualne dane o strefie oraz o zapotrzebowaniu na pracowników.

W tegorocznych targach zmieniamy nieco formułę prezentacji. Rozpoczęcie o 10:00 na sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie XII Targów Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas którego oprócz wystąpienia zaproszonych gości ze strefy, krótkie prezentacje wystawców. Od godziny 11.00 zaproszeni goście i wystawcy będą oni udzielać indywidualnych porad i odpowiadać na pytania zwiedzających. Uczniowie każdego świdnickiego gimnazjum zwiedzanie rozpoczynają od sali gimnastycznej, gdzie przedstawiciele Invest Parku przygotowali dla nich niespodzianki, a następnie odwiedzają pozostałych wystawców, okazją do nieformalnych rozmów będzie również kawiarenka. Harmonogram jest następujący: 11:00 Gimnazjum nr 2, 11:30 – Gimnazjum nr 1, 12:00 Gimnazjum nr 3, 12:30 Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum Społeczne.

Doświadczenia poprzednich lat pokazują, że młodzież chętnie uczestniczy w targach, które dają możliwość bezpośredniej rozmowy,  porównania ofert, rozmowy z dyrektorami, nauczycielami i uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Mamy nadzieję, że ułatwi im to podjęcie ważnych decyzji, jakimi są wybór kierunku dalszego kształcenia i szkoły, w której spędzą kolejne trzy lub cztery lata. Materiał przygotowany przez doradcę zawodowego Gimnazjum nr 2 w Świdnicy pana Dariusza Szpaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *