Targ Ziemi 124 w Kraskowie

Ta inicjatywa z całą pewnością skradnie serca wszystkich spragnionych nieprzetworzonego, świeżego i wykonanego z pasją jedzenia. To również okazja do poznania lokalnych twórców i artystów oraz szansa na udział w wyjątkowych warsztatach. W najbliższą niedzielę startuje comiesięczny Targ Ziemi 124 w Kraskowie!

Inicjatywa narodziła się rok temu w głowach Kooperatywy 124, dzięki której w maju 2016 roku odbył się pierwszy Majowy Targ Ziemi. Targ, na którym zaprezentowało się kilkudziesięciu lokalnych producentów, rolników, twórców, artystów i pasjonatów zgromadził ogromną liczbę odwiedzających. – Zeszłoroczna akcja utwierdziła nas w przekonaniu, że Targ Ziemi należy kontynuować, ponieważ mieszkańcy naszego regionu szukają i cenią świeże, nieprzetworzone produkty kupowane u sprawdzonych producentów, często nawet swoich sąsiadów. – zgodnie mówią inicjatorki Targu Ziemi 124 Joanna Maślukiewicz i Izabela Gamperl. – Jesteśmy inicjatywą autorską, oddolną, niezależną (nawet trochę samowolną) i niekomercyjną. Nie wspierają nasz żadne koncerny, ani potentaci. Szukamy pasjonatów, osób bezkompromisowo podchodzących do swojego produktu lub dzieła. Nie korzystamy z półproduktów. Nasz produkt jest owocem pracy naszych rąk. Za każdym wytworem, czy miejscem stoi wizja. Z takiego klucza dobieramy wystawców. – dodają założycielki Kooperatywy 124.

Od maja do grudnia 2017 roku odbędzie się osiem edycji Targu Ziemi 124 – każda w pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach 12.00-16.00. Miłośników najlepszych jakościowo produktów zapraszamy do Bzowej Ostoi w Kraskowie w gminie Marcinowice.

Każda edycja to również warsztaty, w których wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani. W maju będą to „Warsztaty mniszkowe”, w czasie których wykorzystamy mlecze od kwiatostanu po korzeń. Zrobimy syrop z mniszka na wszelkie słabości i infekcje, herbatkę z korzenia, oczyszczającą organizm z komórek nowotworowych, sałatkę francuską mniszkową na wiosenne odmłodzenie oraz parę przydatnych i tanich lecz niebywale skutecznych kosmetyków. Na warsztaty można zapisać się poprzez link https://goo.gl/forms/v64p84QqH3ti7dAJ3

Co kupicie na Targu Ziemi 124? Wszystko, co świeże, zdrowe i oryginalne. Produkty rolne, warzywa sezonowe, sery, chleby, przetwory malinowe, syropy z kwiatów, owoców i liści ziół, zioła, mydła glicerynowe, masło shea, konfitury z czereśni i mirabelki ze Ślężańskiego stoku i wiele innych oryginalnych, lokalnych produktów.

Inicjatywę wspiera Gmina Marcinowice i Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

Terminy Targu Ziemi 124

Niedziela, 12.00-16.00, Bzowa Ostoja – Krasków
majowy/mniszkowy 7.05.2017
czerwcowy/miodowy 4.06.2017
lipowy/bzowy 2.07.2017
sierpniowy/jagodowy 6.08.2017
wrześniowy/jabłkowy 3.09.2017
październikowy/dyniowy 1.10.2017
listopadowy/ziemniaczany 5.11.2017
grudniowy/bożonarodzeniowy 3.12.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *