Taneczny Deptak. Zgłoś swój udział!

Za miesiąc Ogólnopolski Konkurs „Taneczny Deptak”. Do Świdnicy znów zjadą najlepsi tancerze, soliści i zespoły. Trwa nabór zgłoszeń. Jeśli czujesz rytm, zgłoś się. Jeśli jesteś fanem tego artystycznego sportu – zaznacz datę w kalendarzu!

deptak

Przegląd „Taneczny Deptak” to impreza, która odbywa się w Świdnicy od kilku lat. Jej organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy a patronuje jej prezydent Świdnicy, Beata Moskal- Słaniewska. Impreza zawsze wywołuje naprawdę gorące emocje, bo kogo nie jest w stanie poruszyć taniec?

  • Celem konkursu jest konfrontacja dorobku artystycznego, popularyzacja różnych form tanecznych, wymiana doświadczeń i integracja międzynarodowego i ogólnopolskiego środowiska tanecznego oraz oczywiście promocja Świdnicy, jako jednej ze stolicy tańca – wyjaśnia Renata Łukaszewicz – Szczepanik, koordynator konkursu, nauczyciel pracowni tanecznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.

Konkurs odbędzie się 21 maja o godz. 10.00 w Hali Sportowej OSiR na Zawiszowie. W rywalizacjach zobaczymy solistów, duety oraz formacje, którzy wystąpią w czterech kategoriach tanecznych: Street Dance, Show Dance, Taniec Współczesny, Mażoretki. Ciekawostką jest fakt, że uczestnicy przeglądu, którzy będą prezentować się w kategorii Street Dance w 1-minutowych występach wstępnych zatańczą do muzyki organizatorów. Jaki to będzie utwór w tym roku? Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy nie chce zdradzić tajemnicy, widzowie i sami wykonawcy mają dzięki temu pewność, że będzie to widowiskowa część konkursu.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu przyjmowane są do 14 maja. Pełny regulamin znajduje się na oficjalnej stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Informacje można uzyskać również telefonicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *