Talent z rakietą

Świdnica doczekała się swojego przedstawiciela w kadrze Dolnego Śląska tenisa ziemnego. Na razie to najmłodsza reprezentacja, ale jeśli chłopak będzie nadał tak dobrze się rozwijał, ma szansę na kolejne powołania.

krystian

10-letni Krystian Pniewski trenuje biały sport od pięciu lat. Trzy-cztery razy w tygodniu podnosi swoje umiejętności pod okiem trenera Mateusza Tondela. Latem na kortach przy ulicy Śląskiej, gdy aura nie jest sprzyjająca – przenosi się do hali. Na koncie ma pierwsze wygrane turnieje, za największy sukces może jednak uchodzić wywalczenie trzeciego miejsca w tegorocznej edycji prestiżowych zawodów Wrocław Open. Talent został dostrzeżony przez trenerów kadry Dolnego Śląska. Jego efektem było powołanie do kadry regionu z roczników 2006 i 2007 oraz występ w meczu z reprezentacją okręgu pólnocnoczeskiego (Dolnoślązacy wygrali 10:7, a Krystian wygrał swój mecz 6:1, 6:2).

Od 6 do 9 października Krystian wraz z grupą ponad dwudziestu zawodników i zawodniczek uczestniczył w zgrupowaniu w Lubawce. Po kierunkiem trenera Roberta Kosińskiego młodzi adepci tenisa skupiali się przede wszystkim na treningu… lekkoatletycznym. Bieganie i żelazna kondycja to fundamenty profesjonalnej gry w tenisa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *