Fotogaleria, Polecamy

Tak witali Nowy Rok w Świebodzicach (FOTO)

Były strzelające szampany, życzenia, tańce i pokaz fajerwerków. Po raz kolejny setki świebodziczan przywitały Nowy Rok podczas Sylwestra Miejskiego, zorganizowanego w Rynku przez Burmistrza Miasta Świebodzice.

sylwester (23)

Już od godz. 22:30 pod ratuszem zbierały się grupki mieszkańców, bo sylwestrowa zabawa zaczęła się nieco wcześniej niż zwykle. Do nauki tańca zapraszał Tomasz Jaszewski, posiadający międzynarodową klasę taneczną „S”. Uczestnicy zabawy w lot chwycili prostą choreografię, którą później wszyscy sylwestrowicze odtworzyli na powitanie 2016 roku.

Sylwestrowym szaleństwom towarzyszyły także konkursy z nagrodami, przygotowane przez Wydział Promocji UM – m. in. dotyczące miasta czy konkurs karaoke – do publicznego odśpiewania znanych przebojów nie brakowało chętnych. Publiczność rozgrzał także Adam Mladenis, młody chłopak, mieszkaniec naszego miasta, wykonujący hip-hop.

Kulminacyjnym punktem zabawy było oczywiście powitanie Nowego Roku i życzenia, złożone mieszkańcom przez Burmistrza Bogdana Kożuchowicza, który pojawił się na Rynku tuż przed północą, w towarzystwie małżonki Teresy. Nowy Rok z mieszkańcami Świebodzic witał także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec.

Punktualnie o godzinie 0:00 strzeliły korki szampanów i wystrzeliły fajerwerki. Zaprzyjaźnieni z naszym miastem członkowie zespołu Krąg z Mokrzeszowa częstowali zebranych szampanem, wszyscy składali sobie serdeczne, noworoczne życzenia, bawiąc się i tańcząc przy dobrej muzyce, serwowanej przez prezentera radiowego Jacka Czwojdzińskiego.

Sylwester upłynął pod znakiem bezpieczeństwa, służby miejskie nie odnotowały żadnych incydentów.

(UM Świebodzice)

4 stycznia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *