Szynobusem prosto do Wrocławia

Od niedzieli, 18 października bez problemu dojedziesz szynobusem ze Świdnicy do stacji Wrocław Główny. Zakończył się remont drugiego toru między stacją Wrocław Główny oraz stacją Grabiszyn.

Od niedzieli, 18 października bez problemu dojedziesz szynobusem ze Świdnicy do stacji Wrocław Główny. Zakończył się remont drugiego toru między stacją Wrocław Główny oraz stacją Grabiszyn.

Dzięki temu poprawiła się przepustowość, zmniejszyły zakłócenia, a co najważniejsze skończyły się objazdy w kierunku Wałbrzycha. Na trasę zostaną przywrócone pociągi, które niestety trzeba było odwołać lub skrócić na czas prowadzonych robót. Wśród nich jest pociąg, który odjeżdża ze Świdnicy w kierunku stolicy Dolnego Śląska.

W nadchodzącym okresie prace torowe będą jeszcze prowadzone na niektórych obsługiwanych przez nas liniach. Powodować to będzie zakłócenia w ruchu, niektóre pociągi będą kursować w kilku wariantach, ale – co ważne – nie jest już nigdzie planowana autobusowa komunikacja zastępcza – informują Koleje Dolnośląskie.

Bezpośrednie połączenie Świdnica – Wrocław Główny zostało uruchomione pod koniec 2013 roku. Obecnie ze Świdnicy w kierunku stolicy Dolnego Śląska szynobus kursuje cztery razy.

Szczegóły zmian

Linia D1, D13, D25

Na odcinku od Malczyc do Zebrzydowej PKP Polskie Linie Kolejowe planują prace torowe oraz nadal będą kontynuowane dalsze prace związane z wdrożeniem systemu ERTMS. Skutkiem tych prac będzie rozkład jazdy obowiązujący w kilku wariantach.

Linia D12

Pociąg „Dolina Bobru” będzie ponownie zatrzymywać się na przystanku Wrocław Nowy Dwór oraz rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Wrocław Główny.

Linia D6

Pociągi z Wrocławia w kierunku Wałbrzycha wrócą z objazdu przez Gądów na stałą trasę przez Wrocław Grabiszyn i Wrocław Zachodni. W dalszym ciągu będzie prowadzony remont między stacjami Wałbrzych Miasto i Wałbrzych Główny, co będzie miało wpływ na rozkład jazdy, który będzie w kilku wariantach.

Linia D16

Wszystkie pociągi z i do Dzierżoniowa (przez Świdnicę) będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Wrocław Główny.

Linia D8

W dni robocze wszystkie pociągi będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Wrocław Główny (za wyjątkiem dla 1 pary – w weekend stacją końcową i początkową będzie stacja Wrocław Nadodrze). Ze względu jednak na wciąż trwające prace remontowe godziny odjazdów ze stacji Wrocław Mikołajów będą występować w kilku wariantach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *