Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych

Uczniowie klasy I a zaproponowali swoim kolegom z klas I-III udział w Szkolnych mistrzostwach w grach edukacyjnych. Pomysł bardzo spodobał się dzieciom, dlatego wszyscy młodsi uczniowie doskonale bawili się na tej imprezie. Mistrzostwa przygotowała i poprowadziła wychowawczyni kl. I A p. Magdalena Figzał we współpracy ze szkolną psycholog – p. Kingą Bocian.

Gry edukacyjne 1

W czasie turnieju pierwszoklasiści i nauczycielki przygotowały szereg atrakcyjnych stanowisk rozrywek umysłowych i sprawnościowych. Dzieci, rozwiązując różnorodne zadania matematyczne, grając w gry planszowe, uczestnicząc w quizie wiedzy z literatury dziecięcej i w zabawach ruchowych, rozwijali swoje zainteresowania i uzdolnienia, doskonalili umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce. Wszystkie te formy oparte były na wesołej rywalizacji indywidualnej, klasowej i międzyklasowej.
Na koniec mistrzostw każda klasa otrzymała dyplomy za uczestnictwo i słodki upominek. Całej imprezie towarzyszył doskonały nastrój karnawału, bo w chwilach przerwy, odpoczynku dzieciaki mogły bawić się przy muzyce, która stanowiła dodatkową oprawę mistrzostw.

Takie przedsięwzięcie jest jedną z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów. Strzelecka placówka należy bowiem od siedmiu lat do Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia Uczniów. Każdego roku organizowane są w niej różnorodne działania mające na celu wszechstronny rozwój jej wychowanków. Mistrzostwa w grach edukacyjnych okazały się być doskonała nauką poprzez zabawę.

Uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach w składzie: Kacper Banaszczyk, Wiktoria Banaszczyk, Nikola Bigus, Wojciech Dec, Zuzanna Gaura, Dominika Głuc, Jagoda Jagnieszko, Julia Kochan, Wojciech Kowala, Zofia Kundziarz, Mateusz Maksym, Wiktoria Matusiewicz, Monika Nowak, Michał Nóżka, Patrycja Samuła, Oliwia Strykowska, Nadia Uroda, Grzegorz Wąsowski, Zuzanna Wilczyńska, Amelia Wołczyńska, której opiekunem jest Magdalena Figzał.

Gry edukacyjne 3

Gry edukacyjne 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *