Szkoła Zwycięzców

?

DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY w GIMNAZJUM NR 2 IM.POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W ŚWIDNICY pokazał, że niezależnie od ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej Roku Otwartej Szkoły – my jesteśmy otwarci każdego dnia. Dlaczego? Między innymi dlatego, że do szkoły można przyjść zawsze. A także dlatego, że na jednym z transparentów przeczytałam SZKOŁA ZWYCIĘZCÓW i chyba nie ma lepszej nagrody dla nauczyciela i dyrektora, niż takie hasło przygotowane przez uczniów.

?

?

Szkoła, w której Mistrz – nauczyciel prowadzi ucznia nie tylko po ścieżkach wiedzy, ale także budzi w nim ciekawość świata, rozwija kreatywność, wzmacnia i buduje wiarę w siebie, przekonuje za przykładem patrona – Polskich Olimpijczyków, że sukces wymaga wysiłku, ciężkiej pracy i cierpliwości. Rozwijamy w naszych uczniach również umiejętność walki o siebie i świadomość, że czasami musimy pogodzić się z porażką.

Gimnazjum nie zasługiwałoby na miano Otwartej Szkoły, gdyby nie zaangażowanie wszystkich – nauczycieli, pracowników, uczniów, rodziców i absolwentów. Trudno wymienić wszystko, co dzisiaj było naszym wspólnym udziałem- spotkania ze znamienitymi gośćmi – Olimpijczykiem Januszem Zarenkiewiczem (brązowym medalistą z Seulu), sportowcami – mistrzami Europy i Świata w sportach walki Arkadiuszem Kaczmarkiem i Piotrem Jamro, trening z kolarskimi mistrzami Dolnego Śląska prowadzony przez trenerów i uczniów ze szkoły Mistrzostwa Sportowego, a także otrzymanie flagi z rąk pani Prezydent Beaty Moskal – Słaniewskiej, dyrektora Wydziału Edukacji UM pana Tadeusza Niedzielskiego i kierownika Referatu Sportu UM pana Radosława Wernera. To tylko wydarzenia z sali gimnastycznej, uzupełnione licznymi propozycjami: otwarta lekcja języka japońskiego prowadzona przez lektora Ośrodka Języków Obcych Skirpol, warsztaty wokalne pod kierunkiem pana Dariusza Jarosa z MDK, prezentacja projektu „Szkoła w Drodze”, ciekawa przyroda w doświadczeniach, spotkania z matematyką, Świdnica na przestrzeni wieków, pokazy pierwszej pomocy, zapowiedź Światowych Dni Młodzieży, mecze w tenisa stołowego, turniej w piłkarzyki, gry planszowe i mecz piłki ręcznej. Spotkania z logopedą, doradcą zawodowym, prezentacje pasji uczniów i projektów edukacyjnych oraz kawiarenka, w której rodzice przyszłych uczniów mogli przy kawie spotkać się i porozmawiać z rodzicami absolwentów i obecnych gimnazjalistów. Nie bez powodu posiadamy certyfikat SZKOŁY WSPÓŁPRACY. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy oddali głos na projekt boisk przy naszym gimnazjum w ramach budżetu obywatelskiego.

Szkoła XXI wieku, to nasze gimnazjum, w którym uczymy się od siebie, wzajemnie się wspieramy, rozwijamy, czasami walczymy, ale głównie na boisku. I to naprawdę nie ma znaczenia, kto wygrał w meczu piłki ręcznej nauczyciele i przyjaciele gimnazjum kontra uczniowie, bo Gimnazjum to Szkoła Zwycięzców – wygraliśmy wszyscy.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *