Szkoła w Witoszowie będzie uczyć triathlonu

Triathlon to młoda dyscyplina, która zyskuje również w Polsce coraz większą popularność. To niezwykła kombinacja pływania, kolarstwa i biegu. Od września bliżej poznają ją uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Powstanie tam klasa ukierunkowana właśnie na triathlon.

– Triathlon bazuje na dyscyplinach, które wymagają zapewnienia odpowiedniej infrastruktury, szczególnie basenu krytego. Władze samorządowe Gminy Wiejskiej Świdnica wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym dbają o rozwój na swoim terenie bazy do uprawiania sportu i rekreacji, dlatego podjęły między innymi trudną decyzję o budowie krytej pływalni przy Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Realizacja tej inwestycji oraz oświatowe priorytety gminy na ten rok szkolny stały się inspiracją dla kadry szkoleniowej GLKS ,,Świdnica” do podjęcia inicjatywy utworzenia w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon – tłumaczy Ryszard Mydłowski, nauczyciel wychowania fizycznego, trener i… zawodnik triathlonu.

Klasa będzie bazowała na uczniach obecnych klas piątych macierzystej szkoły, którzy zdeklarowali naukę w tej klasie. Kilka miejsc pozostało dla chętnych z okolicznych szkół z terenu gminny i powiatu świdnickiego, którzy będą wstanie spełnić wymogi rekrutacyjne: Dysponują dobrym stanem zdrowia, potwierdzonym badaniami lekarskimi przez Przychodnię Sportowo – Lekarską, pomyślnie przejdą test sprawności (w marcu b.r.), pływanie elementarne dwoma stylami + 100m stylem dowolnym, test Coopera, osiągają bardzo dobre i dobre wyniki nauczania + minimum dobre zachowanie, posiadają przekonującą motywację do podjęcia nauki w oddziale sportowym

– Po trzech latach kształcenia i szkolenia, absolwenci tej jedynej w województwie klasy triathlonowej mają szansę stać się nie tylko elitą triathlonowej młodzieży, dysponować bardzo wysoką sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim wyróżniać ich będzie samodyscyplina, systematyczność i cierpliwość w pracy, umiejętność zarządzania czasem i wyznaczania celów, umiejętność pracy zespołowej oraz doceniania wspierających osób, odwaga w wyrażaniu myśli i sądów, dlatego stanowić będą najbardziej pożądany potencjał na rynku pracy w przyszłości – uważa Ryszard Mydłowski.

Więcej informacji na temat klasy triathlonowej można uzyskać u Krystyny Kwaśnik – dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *