Szare Wilki zdobyły Wieluń!

Od wyjazdowej wygranej 29:28 z wyżej notowanym MKS-em Wieluń piłkarze ŚKPR-u Świdnica rozpoczęli ligowy maraton, w trakcie którego rozegrają trzy mecze w tydzień. Świdniczanie wzięli tym samym udany rewanż za przegraną we własnej hali. W środę (21.04, godz. 19.00) Szare Wilki zagrają w Legnicy, zaś w sobotę (21.04, godz. 18.00) w Świdnicy z Uniwersytetem Radom.

MKS Wieluń – ŚKPR Świdnica 28:29 (15:16)

Przebieg meczu: 5′ 1:1, 10′ 5:2, 15′ 7:6, 20′ 9:11, 25′ 12:14, 30′ 15:16, 35′ 17:18, 40′ 20:22, 45′ 22:22, 50′ 23:25, 55′ 25:27, 60′ 28:29

ŚKPR: Wasilewicz, Prus, Bajkiewicz – Borszowski 8, Dębowczyk 5, P. Rogaczewski 5, P. Kijek 3, Borowski 3, W. Makowiejew 2, Chmiel 1, D. Kijek 1, Cegłowski 1, Piędziak, Starosta, Lasak, Etel

Kary: Wieluń 8 minut, ŚKPR 20 minut

Karne: Wieluń 7/5, ŚKPR 2/2

ŚKPR wrócił do walki o ligowe punkty po trzech tygodniach przerwy. Mimo dłuższej pauzy w zespole były problemy zdrowotne. Na mecz nie pojechali Mateusz Chaber oraz narzekający na ból kolana Kamil Rogaczewski. Z podobnym urazem borykał się też Mateusz Piędziak, choć on akurat w Wieluniu pojawił się na parkiecie. Trener Grzegorz Garbacz zabrał na spotkanie aż czterech młodych graczy ze złotej drużyny juniorów młodszych z 2017 roku. Dla skrzydłowego Adama Chmiela był to debiut (okraszony bramką!) na pierwszoligowych parkietach.

W listopadzie w Świdnicy wielunianie wygrali aż 34:26. Był to jeden ze słabszych występów ŚKPR-u w tym sezonie. Szare Wilki chciały odkuć się na przeciwniku i sztuka ta się udała. Po niemrawym początku, z minuty na minutę gra wyglądała coraz lepiej. Po trzech bramkach z rzędu wybranego najlepszym zawodnikiem meczu Przemysława Borszowskiego ŚKPR odskoczył w 18. minucie na 9:7. Mimo częstej gry w osłabieniu i czerwonej kartce dla Konrada Cegłowskiego Szare Wilki kontrolowały wynik i na przerwę schodziły z prowadzeniem 16:15.

Na początku drugiej części gospodarze złapali wiatr w żagle i wyszli na prowadzenie 22:20, ale konsekwentna gra w ataku i mocna obrona poparta solidną obsadą bramki pozwoliły przetrwać trudne chwile. W końcówce „odpalił” Patryk Dębowczyk. Rzucił dwie ważne bramki, a karnego obronił Tomasz Wasilewicz. ŚKPR odskoczył na 29:25 i chociaż w ostatnich stu dwudziestu sekundach nieco się pogubił, to zwycięstwo nie było zagrożone. – Poza początkiem, który nam nie wyszedł, mniej więcej od dwudziestej minuty graliśmy bardzo równo i kontrolowaliśmy wynik. Popełniliśmy mniej własnych błędów niż w pierwszym meczu z Wieluniem i to było kluczem do zwycięstwa. Cieszę się, że kolejne minuty łapią młodzi – dla nich to doświadczenie jest bezcenne – mówi trener Grzegorz Garbacz.

Warto odnotować, że w zespole z Wielunia wystąpiło dwóch wychowanków ŚKPR-u. Krzysztof Książek zdobył trzy, a Krzysztof Węcek dwie bramki dla swojej drużyny.

(ram)

I liga, grupa B (południowa)

23. kolejka (14-15.04): MKS Wieluń – ŚKPR Świdnica 28:29 (15:16), Viret CMC Zawiercie – MTS Chrzanów 33:37 (12:16), Ostrovia – KSZO Odlewnia Ostrowiec 35:25 (20:14), Uniwersytet Radom – SPR Tarnów 25:32 (7:14), Czuwaj Przemyśl – Politechnika Anilana Łódź 31:25 (13:15), Siódemka Miedź Legnica – KSSPR Końskie 30:24 (16:14), Olimpia Piekary Śl. – AZS AWF Biała Podlaska 27:23 (15:12). ASPR Zawadzkie pauzowała

16. Moto-Jelcz Oława 0 0 0-0-0 0:0

Następne mecze (18.04): Siódemka Miedź – ŚKPR (środa, 19.00), (21-22.04): ŚKPR – Radom (sb. 18.00), Chrzanów – Olimpia, Biała Podlaska – Siódemka Miedź, Końskie – Czuwaj, Politechnika Anilana – Wieluń, Tarnów – Ostrovia, Zawadzkie – Viret CMC. KSZO Odlewania pauzuje