Szare Wilki przed trudnym sezonem

Przed piłkarzami ręcznymi ŚKPR-u Świdnica bardzo trudny sezon w I lidze. W przerwie letniej w zespole zaszły olbrzymie zmiany kadrowe. W nowych rozgrywkach Szare Wilki zagrają w składzie w dużej mierze opartym na młodych zawodnikach – mistrzach Polski juniorów młodszych z 2017 roku.

Jesienią w ŚKPR-ze nie zobaczymy: Piotra i Dariusza Kijków, Kamila i Patryka Rogaczewskich, Mateusza Piędziaka, Mateusza Chabra, Patryka Dębowczyka, Dariusza Bajkiewicza, Mariusza Lasaka, Przemysława Borszowskiego i Tomasza Wasilewicza.

Wasilewicz przeniósł się do Żagwi Dzierżoniów, Borszowski do Forzy Wrocław, a Kamil Rogaczewski do Olimpu Grodków. Karierę zakończył Dębowczyk (pozostał w klubie, ale tylko w charakterze trenera grup młodzieżowych), natomiast pozostali gracze nie podjęli treningów lub nie zaproponowano im przedłużenia umów na dalszą grę. W kilku przypadkach wpływ na decyzje zawodników miały problemy w klubie. Bez względu jednak na powody rozstań wierzymy, że słowa „do zobaczenia” są bardziej na miejscu niż „żegnaj”. Przynajmniej w odniesieniu do kilku graczy. Ponadto całej grupie i każdemu z osobna należą się wielkie słowa podziękowania za trud, zaangażowanie i wspaniałe emocje, jakich dostarczali swoją grą świdnickim kibicom w czasie reprezentowania barw ŚKPR-u!

To  nie są łatwe chwile, ale życie toczy się dalej. Dziury w składzie częściowo udało się „załatać”. W kadrze zespołu pojawiło się dwóch nowych bramkarzy: cały czas pozostający w treningu, doświadczony wychowanek – Damian Olichwer oraz 24-letni Karol Głośniak z Boru Oborniki Śląskie. Ponadto do drużyny trenera Grzegorza Garbacza dołączyli: reprezentant Polski juniorów, skrzydłowy Mateusz Wychowaniec (Anilana Łódź), rozgrywający Mateusz Redko i kołowy Wojciech Gregorczyk (obaj Lew Kłodzko) 20-letni rozgrywający Michał Daszczenko (Forza Wrocław), a także grający już w przeszłości w ŚKPR-ze obrotowy Bartosz Żubrowski (Olimp Grodków). Nowych graczy witamy na pokładzie! Dodajmy, że z kadry z poprzedniego zespołu trener Grzegorz Garbacz ma do dyspozycji Adriana Prusa, Władysława Makowiejewa, Konrada Cegłowskiego oraz oczywiście zawodników z drużyny juniorów i ewentualnie juniorów młodszych. Tej grupie ludzi, która na przekór trudnej sytuacji chce walczyć i bronić barw Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej należy się olbrzymi szacunek i uznanie!

– Nie ukrywamy, że klub ma pewne problemy finansowe, podobnie zresztą jak większość klubów w Polsce. Wszystko idzie w górę – benzyna, transport i ogólne funkcjonowanie staje się coraz trudniejsze. Mamy jednak nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Chcemy w związku z tym stawiać na naszą młodzież. Pragniemy, aby ci młodzi zawodnicy ogrywali się u nas, a nie w innych klubach. Ci chłopcy muszą widzieć, że mają szansę na grę w I lidze w Świdnicy. Jesteśmy przekonani, że nie będziemy może tak mocni jak przed rokiem, że kibice chcieliby mocniejszego zespołu, ale chcemy postawić na naszych wychowanków i zawodników, którzy chcą grać w naszym klubie. Naszym celem jest oczywiście utrzymanie w I lidze – komentuje prezes ŚKPR-u, Jan Masłowski.

SPARINGI

Pierwszoligowa Siódemka Miedź Legnica oraz występujące w II lidze Dziewiątka Legnica i Śląsk Wrocław byli rywalami ŚKPR-u Świdnica w pierwszych grach kontrolnych przed nowym sezonem. Bilans tych gier był korzystny dla drużyny budowanej przez trenera Grzegorza Garbacza. Szare Wilki zanotowały dwa zwycięstwa.

 

Świdniczanie przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli na początku sierpnia. Część zawodników wzięła udział w obozach sportowych w Nowej Bystrzycy i Żaganiu, pozostali pracowali na miejscu. Pierwszy test mecz rozegrano w piątek, 17 sierpnia, kolejne 23 sierpnia i 28 sierpnia. W najbliższym czasie (sobota, 8 września) ŚKPR weźmie udział w towarzyskim turnieju w Lesznie z udziałem  czterech drużyn (Ostrovia, Real Astromal Leszno, Nielba Wągrowiec)

 

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 24:34 (10:18)

 

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 19:25 (10:12)

ŚKPR: Prus, Głośniak – Daszczenko 10, Chmiel 5, Żubrowski 3, Wychowaniec 3, Makowiejew 2, Cegłowski 2, Pęczar

 

ŚKPR Świdnica – Śląsk Wrocław 31:21 (14:13)

ŚKPR: Głośniak, Jabłoński – Chmiel 7, Cegłowski 5, Daszczenko 4, Makowiejew 4, Borowski 4, Redko 3, Wychowaniec 2, Kozak 1, Pęczar 1, Żubrowski, Gregorczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *