Szare Wilki nerwowe, ale z dwoma punktami (FOTO)

Drugie zwycięstwo zapisali na swoje konto szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica. W drugiej kolejce II ligi w meczu dotychczasowego lidera z wiceliderem tabeli pokonali przed własną publicznością Zagłębie II Lubin 27:21.

skpr (22)

ŚKPR Świdnica – Zagłębie II Lubin 27:21 (11:9)
Przebieg meczu: 5′ 1:2, 10′ 2:3, 15′ 4:3, 20′ 6:4, 25′ 9:7, 30′ 11:9, 35′ 13:11, 40′ 17:14, 45′ 21:15, 50′ 24:17, 55′ 26:19, 60′ 27:21
Kary: ŚKPR 6 minut, Zagłębie II 8 minut
Karne: ŚKPR 2/1, Zagłębie II 0/0
ŚKPR: Wasilewicz, Kurasiński, Bajkiewicz – P. Rogaczewski 5, Rzepecki 4, K. Rogaczewski 3, P. Kijek 3, Yefimienko 3, Adamek 3, Piędziak 2, Chaber 2, Brygier 1, Czerwiński 1, Mieczkowski, Bieżyński, D. Kijek
Dwa punkty zostały w Świdnicy w pełni zasłużenie. Podopieczni Grzegorza Garbacza byli lepsi, chociaż i szkoleniowiec Szarych Wilków i sami zawodnicy zdawali sobie sprawę, że nie był to wybitny mecz w ich wykonaniu. – Zagraliśmy słabo – wprost podsumował Piotr Kijek, który powrócił do ŚKPR-u po trzech latach spędzonych w Moto-Jelczu Oława. – Znamy swoją wartość i wiemy, że potrafimy grać dużo lepiej. Źle podeszliśmy do tego spotkania, nie było odpowiedniej koncentracji. Poza tym są takie mecze, zwłaszcza u siebie, gdy bardzo cię chce, a nie wychodzi.
Grzegorz Garbacz miał pretensje zwłaszcza do postawy w pierwszej połowie: Było zdecydowanie zbyt dużo błędów – tłumaczył.
Świdniczanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w 14. minucie, gdy po celnym rzucie Artioma Yefimenko na tablicy wyników pojawił się wynik 4:3. Do przerwy były raptem dwa gole przewagi 11:9.  Kluczowy dla losów meczu okazał się pierwszy kwadrans drugiej części. Po serii bramek najskuteczniejszego w sobotni wieczór Patryka Rogaczewskiego ŚKPR odskoczył na 23:15 i goście „udział wzięli” jak potem barwnie podsumował bardzo ciepło wspominany w Świdnicy opiekun gości Grzegorz Gowin.
Ostatecznie świdniczanie musieli zadowolić się sześcioma bramkami przewagi, w czym spora zasługa była dobrze spisującego się bramkarza gości Kacpra Szyjki. Udanie ze świdnicką publicznością przywitał się również nowy golkiper ŚKPR-u Piotr Kurasiński.

II liga piłki ręcznej, grupa 2
2. kolejka (1-2.10): ŚKPR Świdnica – Zagłębie II Lubin 27:21 (11:9), AZS Zielona Góra – Zew Świebodzin 31:20 (18:11), Sparta Oborniki Wlkp. – Dziewiątka Legnica 14:21 (7:10), Astra Nowa Sól – Lider Swarzędz 22:26 (13:10), Start Konin – Orlik Brzeg 37:28, Tęcza Kościan – OSiR Komprachcice 31:35 (15:16), Żagiew Dzierżoniów – Bór Oborniki Śl. 44:26

Bór Oborniki Śl.        2    0    0-0-2    49:80
Następna kolejka (8-9.10): Komprachcice – ŚKPR, Bór – Zielona Góra, Zagłębie II – Żagiew, Orlik – Tęcza, Lider – Start, Dziewiątka – Astra, Zew – Sparta