Świętujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2016 r. był dniem, w którym nasza klasa III a razem z całą Szkołą Podstawową nr 4 w Strzegomiu obchodziła Dzień Ziemi, największe ekologiczne święto. Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych oraz uwrażliwienie uczniów i mieszkańców na sprawy związane ze środowiskiem przyrodniczym, a także uświadamianie konieczności ochrony naszej planety.

Międzynarodowy Dzień Ziemi 1

Dzień ten rozpoczął się uliczną paradą, w której wzięli udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. W barwnym pochodzie przeszliśmy ulicami, niosąc transparenty i skandując hasła o tematyce ekologicznej. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zatrzymali się przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, gdzie w obecności przedstawicieli władz miasta odczytali petycję i wręczyli upominek „Ekologiczne drzewo”.
Po powrocie do szkoły klasy III uczestniczyły w Turnieju Ekologicznym. Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny klas trzecich. Podczas turnieju wykazaliśmy się wiedzą o naszym środowisku: odpowiadaliśmy na pytania, rozwiązywaliśmy krzyżówki, układaliśmy puzzle o tematyce ekologicznej. Rywalizacja między drużynami była zacięta i bardzo wyrównana. Aby wyłonić zwycięzców konieczna była dogrywka. Uczestników dopingowali koledzy i koleżanki z klas trzecich i młodszych. Turniej uświetniła swoim występem klasa II a. Był to szczęśliwy dla nas turniej, ponieważ drużyny z naszej klasy zajęły I i II miejsce w drużynach o następujących składach osobowych: I miejsce: Anna Sieniuć, Anita Woźniak, Kacper Józefowski oraz II miejsce: Natalia Kuprowska, Gabriela Bernat, Maja Koza. Bardzo cieszyliśmy się ze zwycięstwa i nagród.

Dzień Ziemi w naszej szkole był bardzo interesujący i jak co roku uświadomił nam małym i dorosłym mieszkańcom miasta, że trzeba dbać o nasze środowisko.

Uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, której opiekunem jest Elżbieta Stopyra.

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *