Świętowali 30-lecie (FOTO)

Wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych oraz przyjaciół, bogaty program artystyczny, prelekcja specjalnego gościa Michała Siekierki, a to wszystko w oprawie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku Dni Lwowa i Kultury Kresowej były wyjątkowe. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Świdnicy obchodziło 30-lecie swojego istnienia! Redakcja „Wiadomości Świdnickich” objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Uroczyste obchody odbyły się wczoraj 25 października o godzinie 16.00 w miejskim teatrze. Rozpoczęły się one przywitaniem przybyłych gości, wśród których nie zabrakło oczywiście członków towarzystwa i ich rodzin. Oficjalnego wystąpienia dokonał Antoni Jadach, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

W programie uroczystości zaplanowano m.in.: przywitanie i wystąpienia zaproszonych gości oraz ciekawy program artystyczny. W tym roku przed zgromadzoną w teatrze publicznością wystąpił Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” w reżyserii Marii Skiślewicz.

Tradycyjnie nie zabrakło też licznych wyróżnień, nagród i podziękowań za wspieranie działań Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Więcej w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *