Święto ulicy Kościelnej. Pokażą glinianą makietę

W blasku świec, podświetlających gliniane obiekty, zaprezentują makietę, nad którą ponad 50 osób pracowało wspólnie przez ostatnie tygodnie.

DSC_0333 (1)

Już w niedzielę 18 września o godzinie 20:20 na podwórku przy ulicy Kościelnej 8 -10 (wejście od strony ul. I Maja) odbędzie się niezwykły wernisaż. Wernisaż jest zakończeniem i prezentacją efektów projektu „Święto Ulicy Kościelnej” realizowanego w tym roku przez Fundację Symbioza, przy wsparciu Gminy Miasta Świdnica oraz wielu partnerów społecznych: Parafii Ewangelicko – Augsburskiej, III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Domu Dziennego Pobytu Przystań, firmy PCO Żarów oraz SPDC Serce. Pomysłodawcami projektu są niezależni animatorzy kultury Marek Sztark i Maria Zięba. Poprzez pracę projektową celowo dobranymi metodami podjęli próbę wybudowania mostu pomiędzy tymi dwoma światami: mieszkańcami ulicy Kościelnej i niepowtarzalnym dziedzictwem, jakie kryje się w jej murach. Pomysł polegał na ulepieniu glinianej makiety ulicy Kościelnej, przy zaangażowaniu mieszkańców i innych zainteresowanych osób. Pod koniec sierpnia na jednym z chodników animatorzyzaimprowizowali pracownię ceramiczną. We wspólne lepienie przez kolejne 4 dni zaangażowało się ponad 50 osób. Powstało 30 obiektów, na które zużyliśmy ponad 100 kilogramów gliny. Obecnie w III LO trwają ostatnie prace nad makietą.

Niedzielny wernisaż zostanie uświetniony koncertem zespołu Trio Taklamakan. Wernisaż będzie jednocześnie wydarzeniem uświetniającym zakończenie konferencji ANTIKON 2016, podczas której konserwatorzy zabytków z Polski i Niemiec będą rozmawiać o niepublicznych strategiach ratowania zabytków na Dolnym Śląsku.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.
Fot. Dorota Diakowska
DSC_0333 (1) DSC_0410 DSC_0448 DSC_0609

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *