Święto kolejarzy z muzeum [PROGRAM]

NATO, czyli punkt napraw lokomotyw spalinowych, przewozy parowozem, wspomnieniowe spotkanie i inne atrakcje czekają na zwiedzających i kolejarzy w ostatni weekend listopada Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Muzeum wydarzenie pod hasłem „Niech żyje nam kolejarski stan” organizuje z okazji Dnia Kolejarza, który przypada 25 listopada.

W tym roku święto wypada w środę, więc moc atrakcji zespół muzeum przygotował na weekend, 28 i 29 listopada.

W sobotę ze stacji w Jaworzynie Śląskiej na kolejowe szlaki Przedgórza Sudeckiego wyruszą dwa muzealne pociągi specjalne – BAZALT do Strzegomia oraz KOLEJARZ do Świdnicy. Muzealny skład poprowadzi parowóz TKt48-18 a komfort podróżnym zapewnią dwa wagony osobowe Ci28 z 1928 roku.

Przez cały dzień w muzeum prezentowane będą nie tylko unikatowe zbiory muzeum, maszyny i urządzenia przemysłowe ze śląskich zakładów i wytwórni, makieta kolejowa w skali H0, ale także miejsca na co dzień dla odwiedzających niedostępne – warsztat czy punkt napraw lokomotyw spalinowych – tzw. NATO – przybliża Katarzyna Szczerbińska-Tercjak, dyrektor jaworzyńskiego muzeum.

Przez cały dzień w hali dawnej parowozowni prezentowane będą historyczne zdjęcia wykonane w czasach kiedy pod jaworzyńskim niebem dymiło nie 5, i nie 10 parowozów, ale 20, 30 i więcej.

O godzinie 15.00 zapraszamy emerytowanych kolejarzy na spotkanie wspomnieniowe. W niedzielę natomiast lokomotywa TKt48-18 prezentować się będzie na muzealnej bocznicy kolejowej – przez cały dzień realizować będzie przejazdy po tzw. Trasie Parowozowej, specjalnej ścieżce edukacyjnej, której zwiedzanie odbywa się z perspektywy jadącego pociągu – dodaje dyrektor.

Niedziela także będzie dniem otwartym warsztatu i NATO. Na miejscu mechanicy różnych specjalności nie tylko opowiedzą o tajnikach konserwacji i napraw zabytkowego taboru kolejowego, ale także o bieżącym utrzymaniu kolejowych pojazdów trakcyjnych.

Do dyspozycji zwiedzających będą przewodnicy muzealni.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY I CENY BILETÓW NA MUZEALNE POCIĄGI SPECJALNE BAZALT I KOLEJARZ

Muzealny Pociąg Specjalny BAZALT

Jaworzyna Śl. – Strzegom – Jaworzyna Śl.

12.00 Jaworzyna Śl./12.16 Strzegom – 12.45 Strzegom/13.01 Jaworzyna Śl.

Ceny biletów: 24 zł/1 os. dorosła w dwie strony; dzieci i młodzież wg. zniżek ustawowych.

Bilety do kupienia u kierownika pociągu w Muzealnym Pociągu Specjalnym BAZALT

Muzealny Pociąg Specjalny KOLEJARZ

Jaworzyna Śl. – Świdnica Miasto – Jaworzyna Śl.

14.00 Jaworzyna Śl./14.15 Strzegom – 14.45 Strzegom/15.00 Jaworzyna Śl.

Ceny biletów: 24 zł/1 os. dorosła w dwie strony; dzieci i młodzież wg. zniżek ustawowych

Bilety do kupienia u Kierownika Pociągu w Muzealnym Pociągu Specjalnym KOLEJARZ

Liczba miejsc ograniczona!

REZERWACJA MIEJSC: rezerwacje@muzeatechniki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *