Święto kina w Świebodzicach

Spotkanie ze wspaniałymi gwiazdami, recitale, monodramy – tak będzie w najbliższy weekend 20-21 października w Świebodzicach. Rozpoczyna się 7. Festiwal Aktorstwa Filmowego.

– Wracamy do Świebodzic, bo w tym mieście jest klimat, jest wspaniała publiczność i otwartość ze strony władz miasta – mówił na niedawnej konferencji prasowej Stanisław Dzierniejko, dyrektor naczelny Festiwalu Aktorstwa Filmowego. 7. edycja wydarzenia startuje 20 października, a po raz drugi gwiazdy polskiego kina spotkają się także ze świebodzicką publicznością.

Świebodzicka odsłona 7. FAF potrwa od 20 do 22 października. W Świebodzicach publiczność spotka się z Anną Dereszowską, Sonią Bohosiewicz, Anną Samusionek oraz Zbigniewem Walerysiem. Na zamknięciu festiwalu w naszym mieście pojawi się jeszcze jeden gość – ale to na razie niespodzianka. Spodziewamy się także na podsumowaniu tych trzech festiwalowych dni Bogusława Lindy, dyrektora artystycznego FAF.

Udział w spektaklach i spotkaniach z artystami jest – wzorem ubiegłego roku – bezpłatny. Mieszkańcy odbierali bezpłatne zaproszenia.

Serdecznie zapraszamy i polecamy spotkania z naprawdę świetnymi artystami.

Program

Sobota, 20.10.,

godz. 15:00

Domówka” koncert Soni Bohosiewicz

To podróż sentymentalna do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki XX wieku, w którą zabierze nas znakomita aktorka Sonia Bohosiewicz.

„Domówka” to połączenie koncertu, spektaklu i improwizacji z aktywnym udziałem publiczności.

W repertuarze takie polskie hity, jak „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Małgośka”, „Jesteś lekiem na całe zło”, czy „Płynie w nas gorąca krew”.

Niedziela 21.10.

godz. 18.00

Instrukcja obsługi kobiety” – recital w wykonaniu Anny Dereszowskiej

Poniedziałek, 22.10.,

godz. 11:00, czytanie bajek przedszkolakom – Anna Samusionek, Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna

godz. 13:00, monodram „Ja jestem Żyd z Wesela”, w wykonaniu Zbigniewa Walerysia, Miejski Dom Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *