Święto Kina także w Cinema3D!

W najbliższy weekend, 10 i 11 grudnia, odbędzie się ogólnopolskie Święto Kina organizowane w kinach w całej Polsce we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Z tej okazji w multipleksach i kinach studyjnych w całej Polsce, również w świdnickim Cinema 3D bilety na seanse będą dostępne w specjalnej cenie 12 zł (przy seansach 3D obowiązuje dopłata za okulary). Ambasadorami tegorocznej edycji wydarzenia są Agnieszka Więdłocha i Maciej Zakościelny.

post_960x960

Święto Kina ma na celu promocję kinematografii i propagowanie oglądania filmów na dużym ekranie. W dniach 11 i 12 grudnia wszystkie kina biorące udział w akcji obniżą bilety do 12 zł. W ramach promocji polskiej sztuki filmowej,
w każdym z kin wielosalowych jedna z sal będzie poświęcona tylko filmom polskiej produkcji. W przypadku kin studyjnych będzie to minimalnie jeden seans rodzimej produkcji dziennie.

Akcję promują aktorzy: Agnieszka Więdłocha i Maciej Zakościelny.

We wspólnym świętowaniu udział wezmą również zaproszeni twórcy,  min. Sebastian Fabijański (Pitbull) czy Julia Kijowska (Sługi Boże). Będzie można ich spotkać w kinach na wybranych seansach podczas Święta Kina.

Tegoroczna edycja jest trzecią w historii akcji. W ubiegłym roku w Święcie Kina uczestniczyło 210 kin, w tym 107 multipleksów i 103 kina studyjne, które odwiedziło ponad 270 000 widzów. Projekt jest realizowany dzięki współpracy kin z całej Polski: sieci kin Helios, Cinema City, Cinema 3D i Multikino oraz kin niezależnych w tym kin zrzeszonych w SKSiL. Wydarzenie współfinansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jego Głównym Patronem Medialnym jest telewizja TVN.

Więcej informacji oraz pełną listę kin znaleźć można na stronie wydarzenia: www.swietokina.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *