Świetna Wojtanowska na Wings for Life World Run

Czwarty raz z rzędu Polacy mogli wziąć udział w jedynym biegu na świecie, podczas którego… meta goni zawodników. W niedzielę 7 maja od godzin porannych tereny Jeziora Maltańskiego w Poznaniu zapełniły się pasjonatami biegania i niesienia dobra. Pobiegło 9 tysięcy uczestników, w tym zawodniczka GLKS Świdnica Paulina Wojtanowska.

To niezwykła impreza biegowa. Mowa o niesieniu dobra dlatego, iż cała kwota pozyskana z opłat opłat startowych skierowana została na badania nad rdzeniem kręgowym.

Start na całym świecie (24 lokalizacje na 6 kontynentach) nastąpił punktualnie o godzinie 13.00 czasu polskiego. Pół godziny później na trasę wyruszył samochód pościgowy, za kierownicą którego zasiadł sam Adam Małysz! Jadący ze stałą prędkością pojazd Paulinę Wojtanowską, zawodniczkę GLKS ,,Świdnica” dogonił na 44,85 kilometrze, co dało jej 5 miejsce wśród kobiet w Polsce i 40 pozycję na świecie. Swój rezultat sprzed dwóch lat poprawiła o ponad 7 kilometrów (36,37 km). A na terenie Polski najlepszą okazała się Brytyjka – Joanna Zakrzewski, której udało się przebiec 52,26 km

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *