Święta to czas pomocy

Karty do Banku Żywności, paczki żywnościowe, zakup opału – to tylko jedne z wielu form świątecznego wsparcia dla podopiecznych korzystających na co dzień z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie Świdnica.

Przez cały rok proponujemy naszym podopiecznym różnorodne formy pomocy. Tylko w ostatnim miesiącu tego roku ośrodek wypłacił dla 60. rodzin zasiłki celowe na zakup żywności na kwotę 7 tysięcy 400 złotych oraz wsparł 70 rodzin paczkami żywnościowymi na kwotę 8 tysięcy 400 złotych. Do Banku Żywności w Świdnicy wydano dla 282 rodzin karty żywnościowe. Łącznie pomocą żywnościową w okresie przedświątecznym objęto 522 rodziny. Mamy nadzieję, że przy wigilijnym stole nie zabraknie nikomu żywności i tradycyjnych potraw – mówi Ewa Burdek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy.

gmina-pomoc

Ośrodek wsparł również 84 rodziny pomocą na zakup opału na kwotę 20 tys. 138 złotych. – Wprawdzie pogoda sprzyja, ale większość mieszkańców gminy ma tradycyjne ogrzewanie węglowe, stąd pomoc na ten cel była niezbędna – dodaje kierownik GOPS.

Oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *