Świebodzice zagrały z głową! [FOTO]

W niedzielę, 31 stycznia po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Świebodzicach. Z uwagi na trwającą pandemię i obowiązujące obostrzenia, wydarzenie odbyło się w zmienionej formie. Sztab WOŚP Świebodzice  prowadził transmisję online, podczas której można było zobaczyć m.in. film dokumentalny pt. „20 lat WOŚP”, występy artystyczne uczniów świebodzickich placówek oraz symboliczne światełko do nieba.

Na Placu Apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2 odbywał się spacer serduszkowym szlakiem, sprzedawano pyszne wypieki, przygotowane przez Klub Seniora oraz Młodzieżową Radę Miejską i uczniów LO, każdy mógł zakupić gadżety w sklepiku darów WOŚP, czy spróbować gorącej grochówki przygotowanej przez restaurację Korona Śląska. Grupa Strzelców Wyborowych Black Coyote Airsoft zaprezentowała sprzęt militarny, a chętne osoby miały okazję postrzelać do tarczy. Dzięki Stowarzyszeniu Sudety Offroad, fani motoryzacji mogli przejechać się samochodami terenowymi.

W WOŚP uczestniczyli:  burmistrz miasta Paweł Ozga, zastępca burmistrza Tobiasz Wysoczański, sekretarz miasta Sabina Cebula, wśród radnych byli m.in. Grażyna Bieniada, Janusz Kościukiewicz, Adam Pofelski, Adam Tobiasz oraz Zarząd wraz z przedstawicielami Klubów Sportowych i organizacji pozarządowych, m.in. KS Rekin, KS GVT. Akcję koordynowała szefowa sztabu WOŚP Zofia Marek. Największą ogólnopolską akcję charytatywną wsparła także firma Beta Security System, która dbała o bezpieczeństwo podczas wydarzenia oraz  przetransportowała zebrane środki finansowe do banku.

Tradycyjnie, jak co roku wspaniali niezastąpieni, świebodziccy wolontariusze, którym nie straszny był mróz, chodzili ulicami naszego miasta i zbierali środki do puszek. Powstała również eSkarbonka, czyli wirtualna puszka, do której można przelewać pieniądze za pośrednictwem Internetu. Dodatkowo na Allegro trwają licytacje gadżetów i voucherów przekazanych przez darczyńców. W tym roku zebrane środki zostaną przekazane na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dotychczas zebrana kwota przez świebodzickich wolontariuszy to 49 831,77 zł i nie jest ona ostateczną, ponieważ w dalszym ciągu trwają licytacje przedmiotów oraz można dokonywać wpłat do ePuszki.  Wszystkim zaangażowanym w tą szlachetną akcję serdecznie dziękujemy. Jak zwykle Świebodziczanie udowodnili, że potrafią pomagać i mają wielkie serca.

źr.: UM Świebodzice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *