Świebodzice świętowały z Donatanem&Cleo (FOTO)

Na brak atrakcji nie narzekali mieszkańcy Świebodzic. W sobotę i niedzielę świętowali dni miasta z całkiem sporą plejadą muzycznych gwiazd. Zagrały: Trzeci Wymiar, ŁZY, Gosia Andrzejewicz oraz Donatan&Cleo.

Na brak atrakcji nie narzekali mieszkańcy Świebodzic. W sobotę i niedzielę świętowali dni miasta z całkiem sporą plejadą muzycznych gwiazd. Zagrały: Trzeci Wymiar, ŁZY, Gosia Andrzejewicz oraz Donatan&Cleo.

Bogaty program koncertów otworzył w sobotę Trzeci Wymiar. Muzycy zaprezentowali przede wszystkim utwory ze swojej najnowszej płyty, ale było też sporo starszych kawałków. Murawa przed sceną zapełniła się głównie młodą publicznością, która reagowała żywiołowo i śpiewała razem ze swoimi idolami. Po tej mocnej rozgrzewce na scenie pojawił się zespół BQLL i wprowadził publiczność w klimaty muzyki tanecznej. Wieczorem wystąpiła zapowiadana gwiazda wieczoru – zespół ŁZY, gorąco powitany przez świebodzicką publiczność. Świebodzice gościły już muzyków, jeszcze z poprzednią wokalistką Anią Wyszkoni. Okazało się, że nowa wokalistka zespołu, Sara Chmiel, nawiązała fantastyczny kontakt z publicznością, a jej rockowe zacięcie nadało starym utworom zupełnie nowe brzmienie.

Niedzielny blok koncertów rozpoczęła Gosia Andrzejewicz, która jak się okazało ma w Świebodzicach sporą rzeszę fanów. Wokalistka była zresztą zachwycona reakcjami publiczności, robiła fanom zdjęcia telefonem, zapraszała też na scenę. Jej występ był doskonałym wstępem do ostatniego koncertu Dni Świebodzic 2015 – Donatana&Cleo. Na ich występ przyszły prawdziwe tłumy, niezrażone faktem, że na muzyków trzeba było trochę poczekać. Na koncert przylecieli… helikopterem! Koncert zespołu trwał niemal do północy. Zespół zaserwował swoje największe przeboje oczywiście największe przeboje, w tym „My, Słowianie”, „Cicha woda”, „Brać”.

Dwudniowe święto uzupełniły występy świebodzickich artystów z placówek kulturalno-oświatowych. Nie zabrakło też wielu atrakcji dla dzieci. – Dziękuję za wspaniałą zabawę i już zapraszam na przyszłoroczne Dni Świebodzic – mówił na zakończenie imprezy burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

oprac. (ram)

{gallery}galerie/00swiebodzice{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *