Świdnickie „Serce” w międzynarodowym gronie!

Świdnickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” dostało zaproszenie do Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. 2 stycznia podopiecznych Serca odwiedziła Batia Gilad, przewodnicząca tego gremium. W spotkaniu z dziećmi i młodzieżą uczestniczył także Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, założyciel i wieloletni SPDC „Serce”.

korczak-2

To dla nas ogromne wyróżnienie, ale też zobowiązanie, by nadal pracować w „Sercu” z sercem dla najmłodszych. Janusz Korczak zawsze był nam bliski – mówi Ewa Górecka, prezes SPDC „Serce”.

Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka powstało w 1979 roku z inicjatywy pięciu krajów: Polski, Izraela, Rosji, Niemiec i Szwajcarii. Obecnie tworzą je reprezentanci organizacji z 19 krajów, które realizują w swoich ojczyznach idee Starego Doktora i propagują prawa dziecka w rozmaity sposób: od codziennej pracy z najmłodszymi – jak działa od blisko 30 lat świdnickie „Serce”, przez aktywność akademicką i organizowanie międzynarodowych konferencji upowszechniających dorobek Korczaka oraz istotę praw dziecka.

Spotykamy się, by wymieniać się doświadczeniami i propagować idee Janusza Korczaka na całym świecie. Teraz wspólnie z polskim Rzecznikiem Praw Dziecka organizujemy Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie – opowiada Batia Gilad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *