Świdnicka policja ma nowy radiowóz (FOTO)

Miejscowa Komenda Powiatowa Policji wzbogaciła się dzisiaj o nowy radiowóz. Kluczyki do opla combo, współfinansowanego przez Urząd Miejski w Świdnicy, uroczyście przekazali funkcjonariuszom prezydent naszego miasta – Beata Moskal-Słaniewska oraz jej zastępca – Marek Suwalski.

nowy-radiowoz-01

Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu marki opel combo dla świdnickiej komendy. Pojazd ten został zakupiony ze środków finansowych Policji oraz w równej części z funduszy przekazanych przez Urząd Miejski w Świdnicy. Samochód trafi do miejscowego Wydziału Prewencji.

Kluczyki do radiowozu, wraz z życzeniami bezawaryjnej eksploatacji, uroczyście przekazali funkcjonariuszom prezydent naszego miasta – Beata Moskal-Słaniewska oraz jej zastępca – Marek Suwalski. Na spotkaniu byli ponadto obecni między innymi Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy nadkom.Andrzej Dobies, jego Zastępca – nadkom.Adam Jacek Pilch oraz Naczelnik Wydziału Prewencji – nadkom.Przemysław Siwiak. Przedstawiciele kierownictwa miejscowej komendy dziękowali władzom Świdnicy za wsparcie w zakupie tego pojazdu, który jak podkreślali znacząco wpłynie na wydajność pracy funkcjonariuszy i z całą pewnością będzie efektywnie wykorzystywany.

Przekazany pojazd to opel combo, czyli samochód typu kombivan. Posiada pięciomiejscowe nadwozie oraz zamykaną i okratowaną część przeznaczoną do przewozu osób zatrzymanych. Samochód napędzany jest benzynowym, turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1,4 litra i mocy 120 KM.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowy nabytek będzie długo i bezproblemowo służył świdnickim policjantom, a przede wszystkim przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców.

Warto zaznaczyć, iż po przekazanych w październiku dla posterunków w Marcinowicach i Dobromierzu oplach corsa, jest to trzeci z sześciu nowych pojazdów, jakie jeszcze w tym roku mają zasilić jednostki policji powiatu świdnickiego.

(źródło fot. KPP Świdnica)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *