Świdnicka pisarka potrzebuje pomocy!

 – Piszę do Was jako zrozpaczony człowiek, który patrzy, jak umiera na raka jego druga połówka. Urszula to moja największa miłość, z którą zawsze chciałem się zestarzeć i jak kiedyś przysięgałem – trwać przy niej w zdrowiu i chorobie. Nigdy nie sądziłem jednak, że stanę przed wyzwaniem ratowania jej życia. Los zrobił nam okrutny dowcip, bo żeby jej teraz pomóc muszę zawalczyć tym, w czym ona jest mistrzynią – słowem, bo tylko tak mogę do Was dotrzeć. Jeśli nie zdołam jej uratować, umrze kawałek świata – z takim dramatycznym apelem zwraca się do wszystkich mąż Urszuli  Kozłowskiej ze Świdnicy. Jego żona, autorka książek dla najmłodszych, pisarka i mistrzyni słowa poważnie zachorowała i  potrzebuje Waszej pomocy!

Świdniczanka choruje na nowotwór złośliwy jelita grubego z przerzutami. W Internecie na portalu https://www.siepomaga.pl/urszula-kozlowska trwa zbiórka pieniędzy na dalsze leczenie, odwrócenie stomii i na operację usunięcia guzów wątroby. O wsparcie dla świdniczanki prosi jej mąż. – Urszula wyszła za mnie niemal 40 lat temu, czyniąc ze mnie najszczęśliwszego mężczyznę na ziemi. Dlatego teraz nie mogę pozwolić jej się wymknąć, bo jeśli ją stracę, cały świat zniknie. Moja żona ma najpiękniejszy zawód na świecie – jest pisarzem i pisze książki dla dzieci. Ja, na wskroś człowiek techniczny potrzebowałem wielu lat, aby zrozumieć fenomen tej pracy. Teraz jak pomyślę, ile dzieci w Polsce zasypia, czytając bajki mojej cudownej żony, ile z nich płynie ciepła i dobra, dociera do mnie, że walczę z jej chorobą nie tylko o sens mojego istnienia, ale o coś więcej: o szansę powstania kolejnych książeczek, które wywołają dziecięcy uśmiech. Ula ma mnóstwo pomysłów, robi to, co uwielbia a jej praca to radość wielu dzieci. Właśnie w takiej chwili swoją bezwzględną łapę wyciągnął po nią rak, niszcząc wszystko, niwecząc plany, marzenia… – napisał na portalu mąż świdniczanki. – Proszę o pomoc nie dla siebie, ale dla najbliższej mi osoby. Pomóżcie, proszę zebrać środki niezbędne w powrocie Uli do zdrowia lub choćby przedłużenia jej życia. Ona jeszcze nie napisała wszystkich swoich książek, nie przeczytała wszystkich bajek naszemu wnukowi. Pomóżcie mi sprawić, by wciąż żyła i była z nami.

Akcja rozpoczęła się 17 lipca i trwa do 29 września. Do tej pory świdniczankę wsparło ponad 200 osób. Udało się zebrać ponad 6 tysiące złotych, ale potrzebne jest jeszcze ponad 68 tysięcy. Nie czekaj. Pomóż

Szczegóły i więcej informacji na stronie https://www.siepomaga.pl/urszula-kozlowska

Urszula Kozłowska – Polska pisarka i poetka.
Całe życie związana z Dolnym Śląskiem.
Absolwentka uczelni ekonomicznej.
Autorka książek i książeczek dla najmłodszych.
Tworzy bajki, baśnie, spisuje legendy, a wszystko to najczęściej wierszem.
Większość jej dzieł zostało ukazało się staraniem Wydawnictwa Wilga.
Wybrane książki: „Bajeczki z podwórka i znad rzeczki” (Wydawnictwo Olesiejuk, 2009), „Kto to taki? Zwierzaki” (Wydawnictwo Wilga, 2010), „Dobre maniery kaczuszki Kasi” (Wydawnictwo Wilga, 2010), „Bajeczki o zwierzątkach. Wielka księga” (Wydawnictwo Wilga, 2011), „Ciekawski kotek” (Wydawnictwo Wilga, 2011).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *