Świdnicka Kolęda – atrakcje i jarmark

Już 14 grudnia rozpocznie się Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 21 grudnia na czterdziestu stoiskach, w drewnianych straganach wystawienniczych, świdniczanie będą mieli okazje kupić między innymi: ekoprzetwory, miody, wędliny, rękodzieło drewniane, czekoladki, kołacze, ceramikę użytkową i artystyczną, biżuterię ręcznie robioną czy też smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Atrakcją dla najmłodszych będzie w tym roku zagroda reniferów Świętego Mikołaja. W sobotę, 15 grudnia od godz. 11.00 do 18.00 dzieci będą mogły zasiąść w saniach i uwiecznić na zdjęciach spotkanie z białobrodym Mikołajem. Kolejną okazją do zrobienia ciekawych i zabawnych fotografii będzie świąteczna fotobudka. Atrakcja ta jest w pełni samoobsługowa. Wystarczy wejść, wybrać świąteczne gadżety, włączyć odliczanie i pozować. Fotobudka dostępna będzie od 6 grudnia do 2 stycznia. Za niewielką opłatą – 10 zł będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie. Przez dwa dni, czyli 15 i 16 grudnia od godz. 12.00 do godz. 15.00 Mikołaj wraz z konikiem Kometkiem przygotuje także dla dzieci kolejną niespodziankę, czyli przejażdżki na kucyku.

W niedzielę, 16 grudnia o godz. 16.30 zapraszamy do Rynku na jasełka pt. „Cuda się dzieją na świecie”, przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. A już o godz. 17.00 na „Wigilię wszystkich świdniczan”, podczas której harcerze wręczą gospodarzom światełko betlejemskie. Bożonarodzeniowe życzenia przekażą mieszkańcom prezydent miasta oraz przedstawiciele różnych wyznań religijnych. Świdniczanie będą mieli też okazję podzielić się opłatkiem, wypić gorący barszczyk i wspólnie kolędować z grupą wokalną ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

A o tym, jakie jeszcze wydarzenia zaplanowano w ramach Świdnickiej Kolędy przeczytać możecie Państwo na plakatach oraz na stronie www.swidnickakoleda.pl i na FB Świdnicka Kolęda, Jarmark Bożonarodzeniowy. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – przygotowano moc atrakcji zarówno dla najmłodszych i tych nieco starszych świdniczan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *