Świdnicę odwiedzi cyrk bez zwierząt

cyrk

W środę, 18 maja do naszego miasta zawita – po raz pierwszy – cyrk bez zwierząt. Będzie to cyrk Arlekin. Przedstawienie odbędzie się o godz. 17.00 na terenie miejskim, przy ul. Polna Droga.

cyrk

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu, prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska wydała zarządzenie w sprawie zakazu organizowania objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. Tego typu wydarzenia nie mogą odbywać się na terenach należących do miasta, bądź przez miasto zarządzanych.

Sztuka cyrkowa może być piękna, ale wtedy, kiedy tworzona jest przez artystów, którzy z własnego wyboru trenują i prezentują swoje umiejętności. Żonglerka, szczudlarstwo, balansowanie na linie czy akrobatyka są widowiskowe i zapewniają rozrywkę dla całej rodziny. Tak przekonują nas cyrkowcy z Arlekina i podkreślają, że świdniczanie będą się mogli o tym przekonać już niedługo.

– Oferujemy rozrywkę na najwyższym poziomie gwarantowaną przez międzynarodowy zespół złożony z osobistości znanych również dzięki programom telewizyjnym, w tym „Mam talent”. Pokazujemy wyłącznie ludzkie talenty, ludzką siłę i ludzkie możliwości – mówi Patryk Wieczorek, przedstawiciel cyrku.

Artyści Arlekina zapraszają więc na nowy, innowacyjny program pt. „Lampa Alladyna”. Na arenie zaprezentują się gwiazdy aren cyrkowych oraz laureaci najlepszych festiwali z Czech, Ukrainy, Niemiec, Polski i Egiptu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *