Świdniccy uczniowie na zagranicznych praktykach (FOTO)

Zwiedzili fabrykę Audi, Norymbergę i Lipsk, a także wzięli udział w szkolnych praktykach. Uczniowie z Zespołu Szkól Mechanicznych w Świdnicy ponownie odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę w niemieckim Bad Kissingen.

Jadąc do Bad Kissingen w ostatnim tygodniu września młodzież zwiedziła Lipsk, gdzie podczas krótkiego pobytu uczniowie zobaczyli Rynek, kościół świętego Tomasza, stary Ratusz i przepiękne pasaże handlowe, bardzo charakterystyczne dla tego miasta.

Podczas pobytu w Bad Kissingen uczniowie zostali zakwaterowani na terenie Campusu w centrum miasta. Pierwszy dzień uczestnicy spędzili w szkole biorąc udział w zajęciach, a potem zwiedzając miasto. Trzy kolejne dni to były praktyki zawodowe. Tym razem na wymianę pojechali przyszli mechatronicy, mechanicy samochodowi i spedytorzy. Młodzież miała również okazję zwiedzić fabrykę Audi w Neckarsulm.

W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Norymbergę, gdzie poznali główne atrakcje turystyczne w okolicy, m.in.: Nürnberger Kaiserburg – zamek położony na skale, kościół św. Wawrzyńca i św. Sebalda, Rynek z Schöner Brunnen – dawną studnią miejską oraz Handwerkerhof.

Uczniowie są bardzo zadowoleni z praktyk, a zwłaszcza z pobytu w fabryce Audi. Kolejna wymiana już niebawem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *